Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 23
 
Avatar utilizator
deep
Mesaje: 1354
Membru din: 22 Aug 2008, 11:22
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

16 Dec 2008, 13:42

ia masina .. arunc`o in rapa ... iei dauna totala .. si gata. pe bune nu inteleg .. trebuie schimbat motorul sau ce ?
o scoti pe dn1 .. da tiru peste ea .. si tot casco
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

16 Dec 2008, 13:45

deci nu s-a prajit motorul gabi.supapele si cureaua de la alternator
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

18 Dec 2008, 10:31

Gina cand te intorci de la specializare imi spui si mie daca putem facem o chestie cu ajutorul vostru?
As vrea sa scot fluturasi la imprimanta, sa vii dau iar voi sa ii distribuiti. Ori la masini noi ori la oameni care vin la service.
Trebuie sa discutam cu cei din conducere?
Seat Leon 1p
 
Siro
Mesaje: 10
Membru din: 17 Dec 2008, 09:06

Re: Dona Constanta

18 Dec 2008, 11:24

am si eu o intrebare....nu mi-a placut deloc cum lucreaza aia de la dona...sunt mult mult mai multumit de aia de la autoklass....pana acuma toate masinile le-am facut acolo si nu am avut ce sa le reprosez.........as putea sa imi schimb locul unde imi fac reparatii ?....adica am seat si ma duc la mercedes ?:D

Testosul Edit:Ti-am editat eu textul postului astfel incat sa devina inteligibil pentru cei care il vor citi. Este deja a patra oara cand iti atrag atentia sa nu mai scrii in format de messenger.Daca se va mai intimpla, recurgem la avertisment.
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

18 Dec 2008, 12:37

Daca ai masina in garantie mai mult ca sigur nici un dealer seat nu iti va mai recunoaste garantia din moment ce nu faci reviziile la ei.
Dar ce ai patit? Da-ne detalii.
Ca veni vorba de partea de service sper sa ramana in continuare cu acces client.
Sau daca se va scoate acces client macar sa fie pentru membri forumului. :twisted:
Seat Leon 1p
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

24 Dec 2008, 18:18

Siro , daca nu ai fost multumit de serviciile noastre,ne-ar placea sa stim ce anume nu ti-a placut,poate remediem pe viitor.

Echipa Dona Constanta ureaza tuturor forumistilor Craciun Fericit si un an nou plin de impliniri . :)
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
Avatar utilizator
Cartman
Mesaje: 79
Membru din: 02 Aug 2008, 15:48
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

06 Ian 2009, 22:37

Pana acum am fost multumit de cei de la dona, dealerii te trateaza cu amabilitate (este si in avantajul lor) cei de la service la fel, mecanicii sunt de treaba e totul bine. Am fost pentru cateva maruntisuri la service sa cumpar niste piese si mecanicul mi'a dat deja sfaturi cum sa le montez eu singur unde sa am grija etc.
Imagine
Seat Ibiza 1.4 85hp 16v

 
Avatar utilizator
abRa
Mesaje: 24
Membru din: 01 Feb 2009, 20:52
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

01 Feb 2009, 21:30

Am ajuns pe la Dona doar de vreo 2 ori. Prima oara cand am achizitionat masina si am fost foarte multumit. Iar a doua oara cand am avut un incident cu o soferita care nu prea a reusit sa apese pedala de frana la timp si mi-a spart bara. Toate bune si frumoase, totul s-a rezolvat pe asigurarea ei. Masina a intrat in service intr-o marti iar vineri am luat-o asta pentru ca dupa ce a fost data jos bara s-a descoperit ca mai era nevoie si de niste cleme sau ceva de genul pentru care a fost nevoie de comanda.
Am plecat de la service vineri pe la pranz iar dupa 15 minute(nu auzisem chiar de la plecarea de la service din cauza muzicii) aud un zgomot ciudat din spate. Am mers asa o perioada si rau am facut pentru ca am zis ca isi revine. Zgomotul se auzea in functie de viteza de la roata din stanga. Abia a doua zi cand am vazut ca zgomtul nu incetase am scos capacul ca sa vad din cele 5 prezoane doar unul era prins de tot iar altul pe jumatate. Am ramas ca la dentist cand am luat internetul la cautari si am vazut ca din asemenea cauze putea sa se intample ceva grav. Sper sa nu o mai pateasca si altcineva.
Seat Ibiza 08 ~ 1.4 85hp
Imagine
 
whitetracer
Mesaje: 4
Membru din: 06 Feb 2009, 10:30
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

10 Feb 2009, 13:58

am si eu o nelamurire.... dupa cum am postat intr-o alta sectiune doar ce am achizitionat masina .. nelamurirea consta in urmatoarele: masina a fost achizitionata second hand, iar vechiul proprietar a achizitionat-o de la dona cta in iulie 2008, in acest caz masina mai beneficiaza de garantie? :?: mentionez ca are revizia de 20000 km efectuata la dona cta.
daca cineva de la dona binevoieste sa raspunda la intrebarea mea multumesc anticipat
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

10 Feb 2009, 15:13

masina are garantie pana in iulie 2010
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
whitetracer
Mesaje: 4
Membru din: 06 Feb 2009, 10:30
Localitate: Constanta
Contact:

@GINA

11 Feb 2009, 10:17

multumesc de lamurire...
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

12 Feb 2009, 00:54

Unde as putea gasi un "manual/ghid de utilizare" pentru leon1P1,6 102cp in format electronic(pdf/word)?
Nu-l mai gasesc pe cel original :cry:
In limba romana....(am gasit pe net unul dar e in franceza :( )
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

14 Feb 2009, 23:11

nu mai e nevoie, facut rost de informatie (mersi bamse)
dar daca cineva are.....poate ii mai trebuie altcuiva altadata
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
Flory
Albertina
Mesaje: 531
Membru din: 07 Ian 2008, 20:32
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

03 Mar 2009, 09:02

am si eu o problema cu farurile: bat total aiurea, pe camp. Asta se intampla de cand am avut accident si mi s-au schimbat farurile. Pot sa vin sa mi le regleze la voi ?
Orice solutie genereaza noi probleme.
 
Avatar utilizator
Flory
Albertina
Mesaje: 531
Membru din: 07 Ian 2008, 20:32
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

11 Mar 2009, 08:48

inca astept raspuns..... :(
Orice solutie genereaza noi probleme.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 23

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori