Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 23
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

25 Noi 2008, 12:39

Dat fiind ca mi-am amintit sa va impartasesc si voua cateva din cele aflate de la dona.
Vazand in curte o ibiza modelul nou cu impact frontal airbaguri sarite etc... imi spun baietii de acolo ca masina are 70km la bord :d
A fost ridicata de la ei seara iar a doua zi a aparut cu ea busita.
O observatie a mea ar fi ca Seful al mare are porshe cayenne.
Consiliatil la o cupra :D Eventual copa edition.
Din alte discutii cu cei din service si dupa cum stim si noi unii clienti sunt pur si simplu absurzi.
Chiar ieri venise un nene care acuza un zgomot pe spate dreapta citat din vorbele lui : cred ca o sa se rupa roata daca mai face asa.
Dupa verificare(data roata jos etc...) nimic.
Proba la hopuri.... ghiciti ce avea: zdranganea centura din spate de pe dreapta.
P.S toata lumea stia ca i-am facut satanisti din cauza facturilor de 666 ron la fiecare revizie :D
Imi retrag cuvintele.
Seat Leon 1p
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

25 Noi 2008, 15:10

Ma bucur ca ai plecat multumit de aici :) ar fi durat ceva mai putin daca aveam om la directie,dar din pacate si el e om si mai are zile libere :P
Am rasuflat si eu usurata cand am vazut ca nu mai costa 666 de lei :lol:
Si ca o mica observatie la ce ai zis tu in legatura cu masina domnului director,detine si Cupra :)
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

26 Noi 2008, 11:49

Atunci e totul ok. Daca are cupra.
Nu stiu cum e cu voi angajatii dar pare om de treaba.
Faza amuzanta a fost cand am dat sa plec din service ii spun lu gabi(mecanicul) lasa ca ne vedem, nu dureaza mult si sunt inapoi.
La care el mirat?! Cum sa vii repede inapoi e totul in regula la masina.
Atunci i-am explicat de ce ma intorc repede. Mananca km pe banda leutul meu.
Gina stie :twisted:
Ps Domnisoara care era in locul tau la receptie service nu mai lucreaza?
Sau a trecut la birouri? Imi e dor de ea :D
Seat Leon 1p
 
Avatar utilizator
Shutter
Mesaje: 58
Membru din: 03 Mai 2008, 12:05
Localitate: Tulcea

Re: Dona Constanta

01 Dec 2008, 20:47

Gina am si eu o intrebare dc poti sa ma ajuti. Am adus masina la reparat pe 25.11.2008(marti), leonu rosu de tl :) cu casco de la Carpatica(sper sa iasa bine si sa plateasca mai repede k sa pot sa o iau pana de sarbatori :p). Alta e problema, am rupt din greseala manetuta care regleaza oglinzile retrovizoare, pot sa o comand de la voi, cam cat costa si cum trebuie sa fac, asta bineinteles separat de paguba acoperita de casco?
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

02 Dec 2008, 15:56

Imagine

Buna
In legatura cu reparatia in sine,nu am avut timp azi deloc sa ma duc sa ma uit la reparatie,am sa incerc maine.
Legat de butonul acela,daca recunosti butonul din poza si ala este,costa 4 lei . Daca il recunosti,imi zici si il comand.
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
Avatar utilizator
Shutter
Mesaje: 58
Membru din: 03 Mai 2008, 12:05
Localitate: Tulcea

Re: Dona Constanta

02 Dec 2008, 17:00

nu prea seamana. dar ca sa iti dai seama poti sa mergi la masina si vezi k lipseste la usa stanga, acolo unde sunt si butoanele de la geamuri. asta dc nu e prea mare deranju bineinteles. nu are cum sa fie doar 4 lei...tre sa depaseasca 100 lei cel putin
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

02 Dec 2008, 17:06

Bun,am sa fac asta maine,ca acum e noapte :)
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro

 
Avatar utilizator
Shutter
Mesaje: 58
Membru din: 03 Mai 2008, 12:05
Localitate: Tulcea

Re: Dona Constanta

02 Dec 2008, 17:08

ok, multumesc anticipat :) raman dator :P
 
Avatar utilizator
syle
Mesaje: 211
Membru din: 26 Aug 2008, 21:25
Localitate: constanta

Re: Dona Constanta

05 Dec 2008, 00:59

am si eu o curiozitate :evil: ,dak imi instalez eu un kit xenon si nu vin la dona le service ce se intampla?am voie sau nu?dak nu si vreau sa vin la service cat ma costa cu kitu meu?multumesc anticipat :D
Seat Ibiza 1.2 12V TCM Turbo stage 1
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

05 Dec 2008, 13:52

Buna
Masina ta e in garantie? Daca da,si montezi kitul in alt service,vei pierde garantia.Daca vii la noi,nu pierzi garantia si manopera ptr montat este in jur de 200 de lei .
Pentru alte intrebari iti stau la dispozitie.
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
Avatar utilizator
syle
Mesaje: 211
Membru din: 26 Aug 2008, 21:25
Localitate: constanta

Re: Dona Constanta

06 Dec 2008, 15:14

dap e in garantie masina,ms pt raspuns,dak fac la voi comanda cat ma ajunge kitu si cu tot cu manopera k sa vin la voi si doar sa il montati,si manopera pt instalat alarma cat e ca am alarma deja :)
Seat Ibiza 1.2 12V TCM Turbo stage 1
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Dona Constanta

06 Dec 2008, 17:03

De unde scoateti asta cu pierderea garantiei?
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

07 Dec 2008, 09:59

Pai e cam normal. Cum sa dea in continuare garantie pe o lucrare executata de altcineva?
Doar daca e service agreat de ei presupun ca merge. Ceea ce nu prea cred.
E acelasi lucru ca la asigurari. Trebuie sa faci masina la service-ul unde te trimit ei sau la unul agreat, altfel o sa ai probleme la partea financiara
Seat Leon 1p
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Dona Constanta

07 Dec 2008, 10:08

Nu este normal.
Daca manopera executata de alta unitate service afecteaza cumva o componenta a masinii si se dovedeste asta cu acte, expertiza tehnica nu vorbe, atunci doar piesa respectiva nu beneficiaza de garantie la defectele de fabricatie. In rest nu se modifica nimic, in plus noua piesa ce o inlocuieste pe cea defecta beneficiaza de garantia normala a unei piese de schimb.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

07 Dec 2008, 10:17

Nu prea vad sensul la toate expertizele etc...
Cat timp dai 100 de roni la unul care ti-l monteaza in spatele blocului dai 200 la service si ai scapat de orice grija.
De exemplu eu daca mi-am montat singur navigatia wooferul si footwellights si mi se strica altceva la partea electrica ar trebui sa platesc expertize, etc numai ca sa imi schimbe ei piesa defecta pe garantie.
Cam aceeasi chestie e si la montajul in alt service. Cum demonstrezi ca, piesa montata de tine in serviceul x nu a influentat defectarea piesei Y?
Si cam noi ar trebui sa demonstram asta.
Oricum poate sunt subiectiv dat fiind ca am devenit fidel service seat dupa ce anul trecut la schimbarea gumelor am apelat la o vulcanizare cu gandul ca e mai ieftin ca la ei. Si dupa ce ca nu mi le-au echilibrat bine am mai stat si in frig ~1 ora si am dat aceeasi bani.
O singura chestie nu imi place la ei. Adaosul exagerat la piese.
Seat Leon 1p
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 23

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori