Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

13 Noi 2009, 14:48

azi am plecat spre constanta cu telefonul aproape descarcat, si s-a descarcat pe drum, telefonul.
bricheta de la masina nu functiona de asta vara, ocazie cu care am fost la dona prin august sa inlocuiasca rezistenta arsa ca sa putem folosi din nou bricheta masinii pentru a incarca telefonul.
...am zis azi sa trecem pe la dona sa repare din nou problema. zis si facut.
problema rezolvata, pe incercate-lea, totul ok. dupa ce am plecat cu masina...stupoare, nu mai mergea bricheta masinii :albino:

nu discut promptitudinea si amabilitatea, jos palaria.
sigur e o problema cu masina, in service mergea, apoi nu :shock:
nu m-am mai intors la dona ca aveam treaba. ramane pe saptamana viitoare.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

14 Noi 2009, 11:21

UPS.Va asteptam,de data asta sper sa se rezolve complet :oops:
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

17 Noi 2009, 16:12

fiind in constanta am trecut ieri pe la dona si s-a rezolvat problema. multumim ginei si lui cetin pentru promptitudine si amabilitate.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

08 Dec 2009, 13:20

micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro
 
Avatar utilizator
deep
Mesaje: 1354
Membru din: 22 Aug 2008, 11:22
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

08 Dec 2009, 13:42

au ratat rau interiorul ... e super extra mega cel anterior

revin cu un edit ... it`s ugly. grila e ugly, toata masina e UGLY :)

parere personala
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

08 Dec 2009, 19:34

cred ca va fac o vizita maine. vreau sa vad masina.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

09 Dec 2009, 16:47

am fost azi cu liq si pepsi sa vedem noua cupra r, frumoasa masina, chiar intresanta pe alocuri, intr-adevar grila fata si bara fata sunt un pic :albino: dar poate ca imi trebuie timp sa ma obisnuiesc cu noul design.
cu bune si cu rele masina este foarte frumoasa.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

 
Avatar utilizator
Attractive
Marius
Mesaje: 438
Membru din: 19 Mar 2008, 10:07
Localitate: Bucuresti

Re: Dona Constanta

04 Ian 2010, 14:19

Mi-a picat fisa mai greu... Daca nu ma insel, Gina tu esti la receptie, nu? Daca stiam ca esti si pe aici te salutam oficial :wink:

Dar sa revenim la subiect... Problema pentru care am venit a fost cablul dintre bobina si electromotor desprins.
Prima mea vizita la Dona Constanta s-a desfasurat in felul urmator....
- primire frumoasa;
- a durat cam mult pana sa imi ia cineva masina "in primire"... dar tinand cont ca nu aveam programare a fost destul de ok... am avut de asteptat cam 1 ora 45 minute :) ;
- baiatul care s-a ocupat de ea a fost foarte ok... a dat jos electromotorul de pe masina.... a inadit cu un alt cablu cablul rupt (3 cm de cablu)... a turnat cositor peste el si l-a prins cu un papucel de unde se rupsese... l-a izolat...
- montat electromotor pe masina.... dat la cheie si vrummm.... toate bune si frumoase, operatiunea durand circa 30 de minute.

Partea neplacuta a fost cand am ajuns la casierie.... factura zicea "Reparat electromotor" - 200 RON.
Mi s-a parut un pic cam piperat pentru ce a facut si am cerut explicatii.
Raspunsul a fost: "Da... s-a dat jos electromotorul, s-a lipit firul... va costa 200 RON"

Ma intreb de ce nu au scris pe factura Reparat masina - 2.000 Ron ... ca practic masina nu mai mergea....

Voi ce parere aveti?
Seat Leon 1.9 TDI 1M <- VÂND -> http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=13822
POWERED BY ASPAD - 140 CP, 300NM
Imagine
 
lucas
Mesaje: 1
Membru din: 21 Ian 2010, 15:40
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

25 Ian 2010, 11:19

Salutari...sunt posesor de SEAT de aproape un an dar nu stiam de clubul acesta.Ar fi frumos daca s-ar spune despre existenta lui in momentul cand cumperi masina:)...dar, trecem peste, bine ca l-am gasit:).
Am stat si am citit mai toate post-urile de aici si vad ca sunt unele persoanle care sunt suparate pe DONA si altele care sunt superincantate.Eu unul ma aflu momentan la mijloc.Cand am luat masina am fost foarte incantat de consilierul de vanzari care s-a ocupat de mine, si cred ca am facut greseala sa cred ca asa este toata firma...dar acum cand am avut probleme cu masina si am fost la reparatie, surpriza...de fapt surprize...o sa le expun punctual in caz ca cineva se "oboseste" sa ma lamureasca. Nu dau nume, ptr ca nu este frumos...
1. Sotia a fost lovita de o alta masina, nu foarte grav, dar destul cat sa se vada urat partea dreapta fata.Se duce cu asigurarea vinovatului sa o repare si apare prima surpriza neplacuta...este sfatuita sa renunte la asigurarea celuilalt si sa faca reparatia pe CASCO. De ce pe CASCO ( si automat sa imi creasca asigurarea)?..."ceva e putred"...
2. Cand a intrebat cat dureaza i-au zis sa o lase acolo si sa revina dupa vreo 10 zile, ca sa comande piesele de inlocuit ( adica aripa fata dreapta si cateva lucruri minore). Adica, nu se putea face comanda la piese si sa revina si sa lase masina mai putin in service? Nu toti au doua masini ca sa se poata dispensa de una dintre ele o vreme de 10 zile...
3. Dupa ce am venit acasa, am fost eu acolo si s-a rezolvat pe asigurarea celuilalt ( cea pe care nu prea vroiau sa o foloseasca, ptr ca cei de la Groupama cica ar intarzia cu banii - ceea ce nu este problema mea, ci a celor de la service, unde banuiesc ca au un departament juridic care poate face o plangere impotriva celor de asigurari - dar de ce sa isi bat ei capul ptr client?!).S-a deschis dosarul, s-a facut comanda la piese, toate bune si frumoase...
4. Ajung piesele la service si ma duc si las masina la ei.Cand intreb cat dureaza mi se raspunde ca in 2 ( doua ) zile se rezolva.Vine ninsoarea din Constanta...trec ce le 2 zile si sun sa vad care e treaba cu masina mea...raspunsul il primesc in 2 peri si niste scuze destul de slabe - "toata lumea este la deszapezit"- adica, daca ningea la noi 5 zile, ei nu lucrau 5 zile?! Am prieteni cu service-uri care sunt in zone destul de afectate de ninsori dar, culmea, ei lucreaza. As fi vrut sa merg la ei dar garantia ma opreste, sunt fortat sa merg numai la DONA - ceea ce nu suna prea bine si o sa ma interesez daca nu cumva aduce putin a "monopol". Trece zapada, incepe sa lucreze si DONA.Trec cele 2 zile fara zapada, intreb din nou, telefonic, daca este gata, raspunsul...poate luni...deci 3+weeke-end ( sau 7 zile de cand am lasat masina).Si inca nu sunt convins ca va fi gata azi.De ce mi-s-a spus ca dureaza 2 zile?!.Daca nimeni nu stie sa aproximeze volumul de munca, atunci sa zica de la inceput ca dureaza 7 zile ca sa stiu ce am de facut, si nu mai stau cu speranta ca poate-poate scot masina din service curand ca sa nu mai zic de telefoane peste telefoane ( reveniti maine, maine, maine, si tot asa).

Concluzia ca pana acum sunt cam multe bile negre decat albe ptr DONA.Nu zic ca toti de acolo sunt asa , dar cei cu care am luat contact pana acum nu prea m-au facut sa am incredere in ei.Norocul meu a fost ca am apucat sa citesc mesajul celui care a avut probleme cu lipsa capacului de la motor ( ca a fost sau nu adevarat nu stiu si nici nu pot sa ma pronunt) si am apucat sa fac mai multe poze, ptr ca pana acum nu am avut parte de nici o experienta care sa imi arate ca pot sa am incredere in DONA Service.
Avem o tara frumoasa, dar pacat ca este locuita.:)
SEAT CORBODA, Rosu, 1.4 TDI.
 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

Re: Dona Constanta

08 Feb 2010, 02:09

Nu te forteaza nimeni sa mergi numai la "dona".Sunt doar texte aiurite,facute de niste fraieri.Te duci la dona doar daca vrei neaparat sa ai stampila lor in carnetul service sau vreo problema care poate fi rezolvata pe garantie.
Sa inteleg ca "dona" este singurul dealer Seat in Constanta?
Iar la faza "suntem in curte,facem curat,ca doar suntem niste sclavi,masina nu o putem repara" (eu asta am inteles din acea replica),trebuia sa intri ceva mai tare in ei si ai fi vazut ca "toti" intrau in "casa" pt a-ti repara masina.
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

18 Feb 2010, 17:17

am primit in posta ceva de la dealerul SEAT...ceva legat de o verificare anuala gratuita si o revizie incepand de la 300 de ron daca imi aduc aminte. poate cineva de la DONA sa explice mai bine ce inseamna promotia asta? se refera la orice masina sau doar cele in garantie?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
sandryn89
Mesaje: 307
Membru din: 17 Aug 2008, 01:23
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

18 Feb 2010, 22:23

luci&dana scrie:
am primit in posta ceva de la dealerul SEAT...ceva legat de o verificare anuala gratuita si o revizie incepand de la 300 de ron daca imi aduc aminte. poate cineva de la DONA sa explice mai bine ce inseamna promotia asta? se refera la orice masina sau doar cele in garantie?


si eu am primit :D si sunt curios sa aflu mai multe detalii ca ma apropii de revizia de 30k km
Imagine
SEATisfaction :love7:
Seat Cordoba 1.4 16v 85cp '08 Red Emocion
 
Avatar utilizator
Dacul
Mesaje: 93
Membru din: 24 Mai 2009, 20:32
Localitate: Constanta

Re: Dona Constanta

19 Feb 2010, 17:58

din ce imi amintesc (foaia am aruncat-o...) se refera la constatare gratuita. Hartia se referea la faptul ca in caz de accident nu esti obligat sa te duci unde te trimite nenea de la asigurare, poti sa alegi unde sa faci reparatia. si aici vine partea cu gratuitul. constatarea aceea este gratuita. Am mai facut acea constatare la vreo 2 masini, in prezent e undeva la 10 maxim 20 de lei in service, si e o mare porcarie. trage putin de roti, verifica nivelul la ulei si cam gata...
referitor la revizie....sincer nu cred ca va fi asa.... e ca in reclame la masini. pretul incepe de la X lei. da n-ai nici aer, n-ai casetofon, motorul cel mai mic, etc.
Sper sa nu fi inteles eu gresit, dar, nu cred ca in romania la ora actuala scade pretul de la 6-7 milioane la 3 la o revizie, doar pt ca dona vrea sa atraga clientii.
 
Avatar utilizator
catalinu
Mesaje: 322
Membru din: 15 Mar 2009, 18:38
Localitate: constanta

Re: Dona Constanta

07 Mar 2010, 17:46

am primit si eu pliant cu constatarea asigurarii ...
leon 1.9 TDI 105 CP

mai caustic decat orice soda
viewtopic.php?f=5&t=5331&st=0&sk=t&sd=a
 
Avatar utilizator
sandryn89
Mesaje: 307
Membru din: 17 Aug 2008, 01:23
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Constanta

08 Mar 2010, 00:59

gina sau cetin ... vreau sa stiu si eu la revizia de 30k km in afara de filtre ce mai trebuie schimbat sau verificat ... si pret :) eventual cu o reducere cva ptr studenti :D mersi frumos
Imagine
SEATisfaction :love7:
Seat Cordoba 1.4 16v 85cp '08 Red Emocion
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori