Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Avatar utilizator
ll_her
Mesaje: 982
Membru din: 12 Mai 2008, 08:01
Localitate: Brasov

Re: DIP Motors Brasov

01 Mar 2010, 16:13

Orice afacere este facuta sa genereze profit - astfel si Dip Motors.
Oricum fata de alti dealeri - Dip Motors face ceva pentru pasionatii de Seat.
O zi buna.
VR 46

SEAT Altea 1.4 TSI 125 CP Stylance - Mar Blue
Imagine
&
SEAT Leon 1.6 TDI CR 105 CP Copa Edition - Estrella Silver
&
Ex - SEAT Ibiza 1.4 TDI 70CP Fresc - Crono Yellow
 
Avatar utilizator
liviu12s
Mesaje: 781
Membru din: 29 Noi 2007, 16:57
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: DIP Motors Brasov

01 Mar 2010, 20:25

Mie nu mi se pare normal ca un membru cu 5 posturi si 5 zile de forum, sa beneficieze de aceleasi "drepturi" ca un membru de un an si cateva sute de posturi.

Se vede foarte simplu :oops: sub poza de la avatar cand este inregistrat ca membru!! :D
Leon 1M Sport FR KIT 1.6 16V Bifuel
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 10:09

liviu ... raspunsul tau vine in intampinarea cui?
Atata timp cat un fragment din ce am scris eu intr-un post anterior e "citat" de catre tine, inseamna ca mie imi era adresat raspunsul. Si eu nu am intrebat asa ceva ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Dip01
Mesaje: 528
Membru din: 08 Feb 2010, 14:18
Localitate: Brasov
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 10:33

Este foarte normal ca o anumita decizie sau eveniment sa nu fie perceput de toata lumea la fel, doar fiecare avem personalitatea noastra. Totusi nu ma asteptam sa fie criticate si avantajele pe care noi le oferim. Eu personal chiar intentionez sa ma supun deciziei colective a comunitatii virtuale din care facem cu totii parte, iar daca nu considerati oportun existenta unor avantaje sau a altor initiative ale Dip Motors, in mod cert le vom schimba imediat. De altfel, la intalnirea noastra locala, atunci cand am si prezentat oferta noastra pentru membri ClubSEAT.eu am si mentionat ca este o premiera pentru noi aceasta colaborare si ca urmeaza sa reglam in timp orice situatie poate sa apara.
Totusi e important pentru mine sa clarific cateva aspecte. Colaborarea noastra cu membri ClubSEAT.eu a inceput din cauza faptului ca noi am constientizat ca ClubSEAT.eu este format din pasionati de SEAT, adevarati fani, care se intalnesc si discuta despre modelele noastre si care se mandresc oricand au ocazia cu ele. Pentru noi asta este foarte important. Din acest motiv la prima intalnire anuala am incercat sa ne implicam cat mai mult posibil atat ca promovare, cat si in organizare.
In ceea ce priveste "vaca de muls" as indemna la un mic calcul matematic. Dintre toate persoanele inscrise, doar o parte vor veni la service, dintre cele care vor veni, doar o mica parte nu veneau oricum la noi, daca mai scadem si verificarile gratuite pentru care persoanele care le efectueaza sunt oricum normate si costurile de intrare ale pieselor folosite, atunci trebuie sa vedem unde e "vaca de muls".
Este foarte adevarat ca eu si toata firma pe care o reprezint suntem interesati de satisfactia voastra si este foarte normal sa fie asa. Pe noi ne intereseaza sa fiti multumiti pentru ca voi sunteti cei mai buni promotori ai marcii noastre, iar potentiala voastra nemultumire este dezavantajoasa pentru noi. Pana la urma importante pentru voi sunt beneficiile acestui ineteres al nostru: costuri de service mai mici, gratuitati, evenimente organizate, sustinere de cate ori e nevoie etc etc
Cristian Tion
Dip Motors SEAT & Das WeltAuto: http://www.facebook.com/DipMotors
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 10:39

"vaca de muls" sau nu...important este ca se face ceva in acest sens. felicitari dealer-ului din brasov pentru initiativa. Din pacate doar DIP Motors si PBV2 au venit cu oferte concrete pentru membrii acestei comunitati. si in legatura cu vechimea pe forum...daca sunt utilizatori care au scris doar in aria cafenea si au 1 an vechime...cu ce se difera de unul care are 100 de posturi la obiect si concrete si este utilizator doar de o luna??? nu cred ca este un criteriu in a alege clientii.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 11:20

Domnule Cristian Tion, ati vorbit ca un adevarat om de vanzari.
Dip01 scrie:
Din acest motiv la prima intalnire anuala am incercat sa ne implicam cat mai mult posibil atat ca promovare, cat si in organizare.

Vedeti ca va inselati amarnic cu prima intalnire anuala ... aia a fost acu 2 ani ... si nu-mi amintesc sa va fi implicat pe nici un plan.

Cat despre "criticile" aduse avantajelor ... aici cred ca va inselati. Nu vad pe nimeni care sa vi le fi adus! Sau cel putin, nu aici pe forum!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
ll_her
Mesaje: 982
Membru din: 12 Mai 2008, 08:01
Localitate: Brasov

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 11:28

Foarte bine DIP MOTORS.
Sper sa o tineti tot asa incontinuare.
Daca cineva nu e interesat de ofertele voastre poate alege orice alt dealer/service doreste.
Noi cei din Brasov vom merge tot la dealerul/serviceul care ne este aproape din toate punctele de vedere.
O zi buna.
VR 46

SEAT Altea 1.4 TSI 125 CP Stylance - Mar Blue
Imagine
&
SEAT Leon 1.6 TDI CR 105 CP Copa Edition - Estrella Silver
&
Ex - SEAT Ibiza 1.4 TDI 70CP Fresc - Crono Yellow

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 16:53

Nici eu nu te inteleg Marian...
Scuze, dar DIP Motors nu cred ca castiga mare lucru din acest parteneriat. Iar daca castiga, bravo lor. Important este ca castigam si noi, ca clienti si utilizatori ai masinilor Seat.
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Luci S
Mesaje: 211
Membru din: 16 Dec 2007, 10:12
Localitate: Brasov
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 17:43

Un pic de offtopic:

Daca a deranjat cu ceva faptul ca ne-am aniversat si noi anisorul de intalniri in 6feb te rog sa ne aduci reprosurile noua, membrilor! Nu vad rostul atacurilor catre Dip Motors care pana la urma cu ofertele astea (fie ca Dip iese in profit sau in pierdere) ajuta cu ceva membrii clubului... Dpmdv ar fi frumos ca nu numai PBV2 si Dip sa se implice in activitatea clubului ci restul dealerilor din tara!

Felicitari Dip Motors si Porsche Bucuresti Vest 2 pentru ceea ce faceti pentru noi!
ex - 2005 Seat Ibiza 1.4 16 valve
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 18:43

nu am absolut nimica cu oferta dip motors. daca se poate, sper sa apara oferte mai multe si mai avantajoase pentru clubseat.eu atat pentru brasov cat si pentru .... orice alt oras din tara
singura chestie care, pe mine, personal, ma deranjeaza, este ca se da la toata lumea.
inca odata ... nu am absolut nimica cu oferta celor de la dip motors!

cat despre implicarea dip motors pe forumul Clubseat.eu, aceasta putea aparea de foarte mult timp. probabil doar acuma, dupa "intalnirea anuala club seat brasov" s-au descoperit potentialii clienti.si, de ce nu ... potentiala piata de desfacere ... si un loc de reclama ieftin. chiar foarte ieftin. chiar gratis.

cat despre frumoasele vorbe ale domnului director ... tot respectul!

din cate stiu, nu exista club seat brasov, sau timisoara, sau bucuresti, sau drumul taberei, sau pantelimon. Din cate stiu, exista clubseat.eu. Si chestia asta, nu prea a reiesit nici din comunicat, nici din articol ... nici de nicaieri. Chiar daca vi s-au alaturat alti colegi din orase precum ... Sf. Gheorghe, Sibiu, Bucuresti.
Parerea mea!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
cev13
Mesaje: 478
Membru din: 05 Dec 2008, 12:58
Localitate: Brasov

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 19:56

Marian, nu cred ca-si au rostul aceste comentarii rautacioase. Nevenind la nici o intalnire in Brasov si neparticipand la intalnirea aniversara "clubseat.eu - 1 an in Brasov", nu cred ca-ti este cunoscuta relatia noastra cu cei de la DIP Motors. Nu vad nimic rau cand cineva te primeste cu bratele deschise. Pana acum noi nu le-am dat nimic, nu le-am promis nimic... si ei s-au oferit sa ne organizeze o intalnire care a ramas memorabila...de aici, ai impresia ca au profitat de noi?
Toate cele bune Marian :wink: si tot respectul pentru Cristi si echipa DIP MOTORS :wink:
LEON FR eclipse orange 2018
ex:LEON 1.4 2008
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 20:19

pe bune ca nu am vazut nicaieri "1 an in brasov".
pe articol scrie clubseat din brasov ... pe dvd clubseat brasov ...
poate nu m-am uitat unde trebuie ... chiar va rog sa postati aici ceea ce nu am vazut eu!

si cred ca am fost informat gresit cand mi s-a zis ca doar Dog s-a ocupat de organizare ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
ll_her
Mesaje: 982
Membru din: 12 Mai 2008, 08:01
Localitate: Brasov

Re: DIP Motors Brasov

02 Mar 2010, 23:41

Cred ca ar fi bine sa terminam cu toate rautatile pe acest topic, sa ii lasam pe cei de la Dip Motors sa isi faca cunoscute promotiile / cadourile / ofertele pentru TOTI pasionatii SEAT (si ClubSeat.eu).
Marian - daca iti face placere te asteptam la Brasov - la intalnirile noastre sau la service-ul Dip Motors.
VR 46

SEAT Altea 1.4 TSI 125 CP Stylance - Mar Blue
Imagine
&
SEAT Leon 1.6 TDI CR 105 CP Copa Edition - Estrella Silver
&
Ex - SEAT Ibiza 1.4 TDI 70CP Fresc - Crono Yellow
 
Avatar utilizator
Dip01
Mesaje: 528
Membru din: 08 Feb 2010, 14:18
Localitate: Brasov
Contact:

Re: DIP Motors Brasov

03 Mar 2010, 09:22

Si eu cred ca e mai bine sa ne oprim aici, pana la urma Marian are dreptate si suntem o comunitate unitara, ceea ce inseamna ca suntem de aceeasi parte. Probabil Comunicatul poate sa fie discutabil. E adevarat ca noi nu am vazut nuantele pe care le-a constatat Marian. Probabil am comunicat ClubSEAT Brasov din 2 motive. Este mai usor de comunicat in 2 cuvinte decat sa spunem membri ClubSEAT.eu din Brasov aniverseaza un an de la prima lor intalnire. Oricum in comunicatul de presa se mentioneaza de cand este infiintat ClubSEAT.eu la nivel national. In al doilea rand noi ne-am axat in comunicarea pe plan local. AM publicat pe site-ul nostru de dealer, am difuzat o stire publicitara pe Realitatea TV local, am difuzat informatii si poze pe pagina de fan Dip Motors de pe Facebook si pe canalul nostru de YouTube, iar DVD-ul l-am trimis si catre Importatorul Porsche Romania tocmai ca sa aratam cat mai detaliat reusita evenimentului din 06 februarie. Eu sper sa ne intalnim intr-un mix cat mai mare de membri ClubSEAT.eu din cat mai multe localitati din tara tocmai pentru a ne cunoaste cat mai bine atat intentiile cat si modul de a comunica.
Cristian Tion
Dip Motors SEAT & Das WeltAuto: http://www.facebook.com/DipMotors
 
Avatar utilizator
LETHAL
45 DUK
Mesaje: 380
Membru din: 17 Dec 2008, 00:02
Localitate: BRASOV

Re: DIP Motors Brasov

05 Mar 2010, 22:54

nea moderatoru, poate a existat o dezinformare la nivel media http://www.autocomplex.ro/revista_online/revista23.html dar e clubseat.eu si brasov pentru ca a fost organizata in brasov, si au contribuit toti membrii clubseat.eu din brasov, a se intelege membrii din brasov nu clubseat din brasov. a fopst aniversare clubseat.eu de un an de zile inbrasov adik s-a facut 1 an de cand clubseat.eu a fost activ in brasov nu doar pe forum....mai precis prima intalnire...data viitoare cand ai nelamuriri informeaza-te si nu intelege doar ce vrei tu!cand s-a initiat aniversarea s-a zis clar...1 an in brasov....acum apuca-te si cauta si dupaia nu mia acuza ca n-ai vazut tu asa ceva scris! si daca se sterge vre-un topic asta nu inseamna ca nu s-a specificat, am zis asta pt ca ma gandesc ca o sa il stergi si dupaia ne dai cu firma in cap! aaa si referitor la reduceri daca am peste 300 de posturi se pune?:))) :lol:


Lethal mai usor cu tonul asta te rog ....in primul rand daca ai fi citit atent ai fi vazut ca nu Marian a spus chestia cu nr de posturi ! A fost o greseala din partea Dip Motors sau Dog cu comunicatul de presa dar s a trecut peste , va rog sa inchidem subiectul si polemica asta inutila !!!!
Remus
BUFU=>Buy Us Fuck U! I can't drive fast....but I can fly slowly!
NU alergam in parc!....alergam in trafic!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori