Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
aky_17
Mesaje: 30
Membru din: 22 Mar 2009, 14:32
Localitate: Iasi

Re: Leonul meu

18 Iun 2009, 20:51

Prin Iasi nu vii? :D
A fost dragoste la prima vedere...
 
Avatar utilizator
Paul_pga
Subiect Autor
Mesaje: 63
Membru din: 29 Iul 2008, 10:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leonul meu

18 Iun 2009, 21:33

aky_17 scrie:
Prin Iasi nu vii? :D

Cu prima ocazie, la urmatorul eveniment de gen vom ajunge si la iasi :)
Imagine
Imagine
 
Avatar utilizator
Dacul
Mesaje: 93
Membru din: 24 Mai 2009, 20:32
Localitate: Constanta

Re: Leonul meu

18 Iun 2009, 21:39

te-am vazut azi prin Constanta. O frumusete de masina! Sa o stapinesti sanatos!
 
Avatar utilizator
Paul_pga
Subiect Autor
Mesaje: 63
Membru din: 29 Iul 2008, 10:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leonul meu

18 Iun 2009, 22:14

Dacul scrie:
te-am vazut azi prin Constanta. O frumusete de masina! Sa o stapinesti sanatos!

Da, am facut o vizita sa vad si eu marea pentru prima oara pe anul asta :D toate cele bune
Imagine
Imagine
 
Avatar utilizator
Stefan
Mesaje: 385
Membru din: 06 Iul 2008, 13:32
Localitate: Craiova

Re: Leonul meu

21 Iun 2009, 13:34

Ce s-a intamplat cu jantele ???
Ca am vazut vineri ca nu le mai aveai....
Banuiesc ca vrei sa ti le schimbi ??? Ce model ai in plan ???
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Leonul meu

21 Iun 2009, 14:26

foarte tare masina. foarte tare culoarea mai ales ca am admirat-o live pe 19iunie.
bafta si...succesuri! :wink:
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
Paul_pga
Subiect Autor
Mesaje: 63
Membru din: 29 Iul 2008, 10:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leonul meu

23 Iun 2009, 15:32

Stefan scrie:
Ce s-a intamplat cu jantele ???
Ca am vazut vineri ca nu le mai aveai....
Banuiesc ca vrei sa ti le schimbi ??? Ce model ai in plan ???

Jantele deja le-am cumparat...momentan sunt la vopsit. O sa revin cu poze spre sfarsitul saptamanii. Inca nu dezvalui modelul. E o surpriza :mrgreen:
Imagine
Imagine

 
Avatar utilizator
Stefan
Mesaje: 385
Membru din: 06 Iul 2008, 13:32
Localitate: Craiova

Re: Leonul meu

23 Iun 2009, 15:41

Ok....pai atunci asteptam cu mare interes surpriza pe care vrei sa o faci....
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....
 
Avatar utilizator
Paul_pga
Subiect Autor
Mesaje: 63
Membru din: 29 Iul 2008, 10:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 11:16

QUote de pe topicul cu promotor, pentru ca acolo nu mai am cum sa ii raspund lui ace

[b]CIne sunt ,,Bar society''

Niste unii...

Niste unii... , pt multa lume , pt cunoscatori , sunt pasionatii aia care baga mii de euro in masina ca sa aveti "voi" cu ce va delecta la show-uri, ca daca nu ar fii ei nu vpati mai duce la nici un show de tuning , si din greseala sunt cativa si printre noi ,

WOW - am ramas impresionat, banu' face caracteru'...
Mishto post Profesore! Bravo!

La mine sta altfel treaba cu "bagatul": fac pt mine si nu pt show. Poate ca altii "baga" din sport, eu "bag" din pasiune.Fiecare cu "bagatul" lui!



In mod normal as fi vrut sa postez poze cu noile mele jante, dar nu o sa o mai fac dupa ce am vazut mesajul lui ace, care imi lasa un gust amar despre felul in care sunt vazut atat eu, cat si ceilalti colegi din Bar Society de catre membrii marcanti ai acestui forum. Nu are rost sa comentez mai mult pentru ca e clar ca nu prea suntem doriti pe aici (mai ales dupa ultimele intamplari). Din respect pentru ceilalti membrii ai forumului o sa ma opresc aici...
Imagine
Imagine
 
Sylver
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 11:28

Eu zic sa nu victimizezi aici. Toti sunt vazuti la fel pe un club auto, daca vrei sa pleci, poti sa faci asta bineinteles dar nu gasi scuze puerile. Mesajul lui ace a fost referitor la ceea ce a spus Cristi, cum ca forumul e facut de cei ce au masini tunate. Nimic mai fals, clubul auto seat e public pt TOTI posesorii de Seat: toti sunt egali aici, indiferent ca ai 1.2 sau motor de cupra. Fie ca iti place, fie ca nu, pasionatii de tuning reprezinta o comunitate restransa in aria auto indiferent de marca, ei sunt o aparitie exotica, dar nu sunt baza fenomenului auto, asa cum insinua Cristi. E o comunitate aici, se bazeaza pe oameni, pe caracterul lor, nu pe grosimea buzunarului. Ace nu a facut nimic altceva decat sa ii reaminteasca lui Cristi ca in spatele monitorului sta o fiinta umana cu propriile valori, trairi si emotii: nu conteaza cat bagi in masina daca iti lipsesc multi ani de acasa. Valoarea unui user e facuta de posturile sale si modul sau de gandire, nu de masina. Daca vreti sa plecati, din partea mea va urez multa bafta in continuare, dar nu incercati sa gasiti motive acolo unde nu sunt. Mai ales ca sunt sigur ca Remus a avut de-a face cu aparitia unor seat-uri la promotor: daca avea cineva ceva cu tine, nu se mai intampla asta. Dar asa sunt recunoscatori poate unii oameni. Bafta.
Black Leon benzinar
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 11:38

hai sa nu dramatizam ...
e clar ca toti suferim de mania persecutiei ... mai mult sau mai putin ...
am observat ca in ultimul timp se sare de fund in sus la orice post care nu e pe placul userilor si se ameninta cu plecarea ...
cum a zis si sylver ... e un forum public ... cu mii de caractere si masini ...
unii baga pentru show ... altii pentru ei ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 13:06

Paul, cred ca si tu stii cel mai bine ca majoritatea celor de aici te apreciaza pentru eforturile si realizarile tale PGA-istice. Am zis majoritatea, pentru ca s-ar putea sa fie si unii putin invidiosi pe succesul tau, desi tind sa cred ca nu exista asa exemplare.

Eu am mai zis, repet: azi am Cupra, maine poate Trabant...si in aceeasi ordine de idei, daca tu aveai tot masina asta dar NU erai omul care stim noi ca esti, fii sigur ca nu mai avea atat farmec / succes nici PGA-ul.

Ceea ce vreau sa iti mai spun e ca Speedy ("Niste unii...") nu a spus asta cu rautate (el nu cred ca are cuvantul rautate in dictionar), era doar "un joc" (o polemica) intre el si Profu (un fel de offtopic pe topicul gresit). Speedy te stie si sigur e fan PGA, ca de altfel marea noastra majoritate.

Cat despre Profu si Ace, nu trebuie sa iti spun eu nimic, cred ii stii pe amandoi suficient de bine si le intuiesti valoarea. Fiecare om are dreptul sa mai exagereze din cand in cand, iar pe ultimii doi enuntati de mine i-ai prins intr-o perioada de maxima incordare. Eu ma bucur ca pot fi prieten cu toata lumea si ca nu am nicio asteptare de la niciun forum din lume (asta pana o sa imi deschid un forum al meu, doar eu si gheii mei :D)

Si acum, ca sa ma intorc la subiect, posteaza odata pozele alea (pe orice forum vrei tu, de gasit te gasim noi - you can run, but you can't hide - mai ales cu super culoarea masinii :lol:), ca ne-ai facut super curiosi. :bounce:

Happy tuning, unlimited edition (adica fara numar) :D
 
dme4u

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 14:03

Paul_pga scrie:
In mod normal as fi vrut sa postez poze cu noile mele jante, dar nu o sa o mai fac dupa ce am vazut mesajul lui ace, care imi lasa un gust amar despre felul in care sunt vazut atat eu, cat si ceilalti colegi din Bar Society de catre membrii marcanti ai acestui forum. Nu are rost sa comentez mai mult pentru ca e clar ca nu prea suntem doriti pe aici (mai ales dupa ultimele intamplari). Din respect pentru ceilalti membrii ai forumului o sa ma opresc aici...

Paul, nu interpreta gresit, cum a spus si Nicky, a fost un moment de incordare si poate nu s-a vrut sa iasa asa cuvintele pe tastatura :cry:
In fine... Nicky a zis bine, te gasim orice ar fi, nu ai cum sa scapi de noi :lol:
Astept un PM, pe undeva, cu pozele facute de Marius, am inteles ca te-a tras in poza bine de tot :D
Ceau!
 
Avatar utilizator
ravemstr
Mediatorul
Mesaje: 621
Membru din: 18 Iun 2008, 17:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 15:01

dme4u scrie:
a fost un moment de incordare si poate nu s-a vrut sa iasa asa cuvintele pe tastatura

X2! N-are rost sa te superi pe... nimic :)
OEM+ Leon FR, 1.4TSI
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Leonul meu

02 Iul 2009, 15:57

Nu inteleg de ce s-a "autosesizat" Paul (PGA) cand cuvintele postate nu aveau o adresa anume, ci, cum bine a sugerat si Sylver, era un schimb de replici cu Profesoru' (cu care ma inteleg de altfel foarte bine).
Am vrut sa subliniez faptul ca cei care construiesc masini tunate si "baga mii de euroi", nu fac de dragul ca sa aiba la ce bali "userii de rand" odata pe an in aprilie, ci fac pt ei, si pentru placerea personala.Daca aceste eforturi sunt placute ochiului si masina e admirata de lume, cu atat mai bine.
Eu asa gandesc...cred ca si voi...si atunci de unde supararea?
Esti liber sa te superi, dar nu cauta motive care nu exista, nu cauta motive unde nu exista, adica la mine, care nu v-am atacat niciodata, care apreciez munca voastra si care stiu foarte bine ce inseamna sa faci tuning de valoare.
Daca vrei un motiv, uite, i-ti dau una: Pun pariu ca nu porti sapca! Sau da? :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori