Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
andrei_71
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 07 Feb 2011, 11:40
Localitate: Suceava

Re: Inca un 1.2TSI

24 Feb 2011, 12:24

cosminidis scrie:
Poi Trendline nu are volan piele, deci nici nu se compara cu Style Plus :-). In plus pachetul de iarna este super super, mai ales scaunele incalzite, pachet care inteleg ca nu era in configuratia ta de G6. Serios acum, Trendline mi se pare sub Style la orice categorie. Poate Confortline sa se mai apropie... Nu inteleg de ce au golfurile preturi asa de mari, care este logica? Cu asa competitie de la Opel, Ford si japoneze, si in conditiile astea de piata, ei pun super-preturi...


Diferenta de 1500EUR la G6 se referea la o echipare mai apropiata de Style Plus adica includea ca optionale RCD310, Pachet iarna, Climatronic si proiectoare cornering (acestea fac parte din Pachet Secure care are si cotiera ceea ce eu nu am). Daca mai cautam printre optionale jante de aliaj cu pneuri 205/55/16 fata de cele de otel cu 195/65/15 care sunt standard la G6, lumini prin parasolare si in spate, comenzi pe volan, probabil se ducea in 2000EUR diferenta care chiar nu se justifica - as fi avut cotiera si ceva mai multa liniste in masina. Asa am XDS si cei 2000 economie si o masina care d.p.d.v. optic, a placerii de a conduce si a felului in care te simti in ea este dupa mine peste G6.
Leon 1P FL - 1.2TSI

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori