Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

15 Sep 2011, 17:00

sal.jantele sunt de la lacv72.f putin folosite,cu gume f bune,prezoane si inele de centrare.referitor la schimbarea de la 16' la 17' sa 18' ca sa zic?...depinde ce vrei.daca vrei confort rama pe 16,daca vrei aspect si stabilitate 17',18'.depinde si pe unde circuli cu masina...sunt multe.eu am renuntat la confort(aveam 17' din fabrica)si am ales stabilitate si aspect(jante 18' si suspensii).tu stii ce vrei de la masina.
sal drumuri bune :hi
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

23 Oct 2011, 14:35

noaptea trecuta un ''animal'',pentru ca om nu poate fi numit,mia facut un ''cadou'' frumos pe care nu tineam neaparat sa-l primesc:

ImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImagine

tabla e indoita bine,cand ma uit in oglinda se vede parca a bagat cineva cutitul in usile mele.nu pot sami dau seama ce inima sa ai sa lovesti si sa pleci.ala care ma lovit nu e si el tot sofer...chiar asa de animal poti sa fii??????daca ii facea lui cineva asa oare cum se simtea acum???probabil la fel ca mine adica fffffffffffff mahnit si scarbit de oameni de cacat,oameni fara pic bun simt.nu degeaba toti ne striga tigani.eu nu stiu cum sa o ingrijesc mai bine si sa am grija de ea,si vine un bou,loveste si pleaca:((((((((
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
Avatar utilizator
DMV_seat
Mesaje: 161
Membru din: 04 Aug 2010, 17:02
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: C B Y

23 Oct 2011, 14:59

Ma uit si nu-mi vine sa cred...zdreanta cred ca s-a apasat cu putere ca sa-ti strambe si tabla...ce las ordinar. E clar ca n-a fost unul de pe strada ci e cineva care te cunoaste si nu te are la suflet deloc, pt ca s-a chinuit sa faca zgarietura-indoitura aia. Daca-l descoperi te rog eu sa-l calci in picioare si sa-i dai multe zile de spitalizare.
Leon 2010 Alb, FR - DSG, 2.0 - 211 CP
B-112-DMV
 
Andrei_Nick
Mesaje: 358
Membru din: 04 Sep 2011, 02:00
Localitate: Alexandria-Bucuresti
Contact:

Re: C B Y

23 Oct 2011, 15:06

Wow foarte nasol.Cu ce ura a putut face asa ceva.Sunt de acord cu DMW, ai pe cineva cu care te-ai certat in ultima vreme?Si eu am 3 zgarituri frumoase trase cu cheia pe masina, dar la tine se vede clar ca a fost cu ura.Cand prizi cate unu dasta nu ai cum sa te obti sa nu il omori.Sper ca ai casco la masina.Good Luck.
 
Avatar utilizator
MHL
Mihai
Mesaje: 705
Membru din: 26 Oct 2009, 15:58
Localitate: Craiova
Contact:

Re: C B Y

23 Oct 2011, 15:10

Imi pare rau sa aud si sa vad pagubele! Si eu am trecut printr-o situatie similara de curand si stiu cum te simti. Ca sa-i numesti animale e nedrept pt animale, au mult mai mult bun simt decat acesti nesimtiti fara educatie care consuma resursele planetei degeaba. Poate o sa se intoarca si la el mitocania!
Macar sa ai CASCO sa fie mai usor la buzunar...
Bafta la reparatii! Te salut!
EX Seat Cordoba 1.4 16V 100CP
Red Emotion "Cupra look"
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=68&t=8192
Imagine
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

23 Oct 2011, 15:34

da e super naspa.imi venea sa mor de ciuda azi dim cand am vazuto :angryfire: :((((dusmani chiar nam nu sunt genu scandalagiu si nici fizicu nu ma ajuta la asta.acum vin de jos de la masina si am vazut ca e si oglinda ciupita putin,deci a fost o masina.oricum imi era greu sa cred ca a facut asta asa cu mana.dar cu un fier cv si cu putina forta faci multe stricaciuni daca vrei.si ce e culmea aseara cand am venit aveam de ales sa o parchez in fata blocului pe colt sau in spate unde e sub geam o si vad.am bagato in spate(tot cu gandu sa nu o loveasca vreun bou pe colt) si am adormit fff tarziu,pe la 5 si tot timpu mam uitat pe geam in spate.deci nu pot sami dau seama cand a lovito:(((daca il vedeam in pijamale ma duceam si nush de ce eram in stare :diabloanifire: deasta ma oftic...tot mam uitat si nam vazut momentul and sa intamplat:(((oameni de nimic :(
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
Avatar utilizator
mihalache george adrian
Mesaje: 480
Membru din: 29 Sep 2008, 20:14
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: C B Y

23 Oct 2011, 19:11

din cate vad eu acolo nu e o zgarietura de mana..vad ca sunt si unele mici zgarieturi,si infundata si vad ca si manerul a fost atins...cel mai probabil vreun "neinstruit" te-a atins..iar agarietura aia poate fi de la incuietoarea lui(cum au batranele dacii) cred nu stiu..nasol..stiu cum e sa vezi asa ceva..bine de mine ca stau la tara si o tin in garaj:(sper sa ai casco

 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

23 Oct 2011, 21:59

maine ma duc sa ma uit la un magazin care are camere de luat vederi in fata magazinului.miau zis vecinii si maine ma duc sal rog sa ne uitam pe inregistrari...poate pot sa vad masina sau... sa stiu si eu ce sa intamplat:( sper sal gasesc pe nemernic si sal trag la raspundere.
sal si feritiva de prosti...:(
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

08 Noi 2011, 11:38

cateva poze cu jantele de vara inainte sa le pun pe cele ''frumoase'' de iarna:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
pozele sunt facute la mall-ul cel nou din cta,care numai parcarea e de el(parerea mea :D )
va salut drumuri bune :drive
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

05 Ian 2012, 01:29

dupa multe cautari am reusit...am gasit si am montat o toba CUPRA pe masina.rezultatul e :headbang: se aude fffffff bine.am impresia ca inainte era fara evacuare.are un sunet gros la relanti f placut,iar intre 2000 si 4000 r/m cand este in sarcina ma uimeste sunetule.singurul lucru rau e ca trebuie sa ii gasesc un tips.tipsul original a fost pus pe o toba after iar acum eu trebuie sa gasesc un tips.ma poate ajuta cineva cu info unde as gasi ceva oval,apropiat de cel original...sau poate stiti pe cineva sa poata sal faca din sudura sau...nush.am vazut multe pe la magazine de piese dar niciunul nu mia placut.daca stiti unde as putea gasi v-as foarte multumi :hi
sal drumuri bune
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: C B Y

06 Ian 2012, 10:25

Incearca la Pilot ,poze gasesti in prezentarea leonului meu.
94lei am dat pe bucata.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
ciprian83
Zorro
Mesaje: 4332
Membru din: 08 Noi 2011, 18:24
Localitate: Hunedoara

Re: C B Y

06 Ian 2012, 11:34

Fantastic ce jeg de om. paguba e destul de mare din pacate. :(

Nu folosesti quote cand raspunzi unui mesaj aflat pe aceiasi pagina.
Ultima oară modificat 06 Ian 2012, 11:55 de către BALTAZAR2003, modificat 1 dată în total.
Motiv: quote
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

06 Ian 2012, 13:24

ms tibi o sa incerc...da e paguba destul de mare dar cand vine caldura o sa intre la o vopsire totala.
sal drumuri bune :hi
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
Avatar utilizator
Geo_DMG
Mesaje: 817
Membru din: 15 Dec 2011, 21:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: C B Y

06 Ian 2012, 15:29

la inceput, masina ta, arata identic cu a mea...acum esti la alt nivel...f frumoasa masina si km cat mai multi fara probleme.

imi pare rau si de "accidentul" suferit, dar tot raul spre bine. o vei vopsi si va arata ca noua.

am o rugaminte, lasa-mi si mie ca pm, cum ai desfacut bordul...aceeasi operatiune vreau sa o fac si eu.

multumesc!
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]
_______________________________
Ex Vw Golf V 2.0 TDI SportLine [BKD]

viewtopic.php?t=11603
 
CIOBY R H U
Subiect Autor
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: C B Y

04 Mai 2015, 17:37

Salutare tuturor.nu am mai scris de foarte mult timp si am zis sa revin.masina a ajuns la 205.000 km,e incaltata cu jantele de iarna si are din nou arcurile stock(e ridicata panaaaa la etajul 2:) ).
Acum am nevoie de ajutorul vostru pt ca stiu ca avem printre noi adevarati pasionati si cunoscatori(gamer,lifephorm,volvol s.a.m.d.):la relanti motorul intrerupe grav(azi am curatat clapeta de acceleratie care era murdara tare,dar face la fel),maine voi schimba si bujiile.daca face la fel chiar nu mai stiu ce ar putea fi...aa si de cand a inceput sa intrerupa miroase grav a gaze de la evacuare.a doua problema:am desfacut busonul de la ulei si era o substanta galbena gelatinoasa pe el :shock: :? Precizez ca motorul este 1.6 benzina 2007.
Multumesc si drumuri bune :hi
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori