Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 48
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Leon Limited Edition reborn Cupra

26 Mar 2009, 03:34

Salutare la toti , de dragul site-lui am sa va prezint si eu Leonul meu care intre timp din pacate a devenit simplu mijloc de transport iar in momentul de fatza nu mai am ce sa prezint dar va arat poze din trecut.
Leonul l-am achizitionat de la Reprezentantza Seat Timisoara tot de acolo am si kitul aerodinamic si jantele.
Leonul este editia limitat ce sa fabricat pana la lansarea WV Golf GTI iar apoi acesta model a fost fabricat sub emblema FR .
Dotari in plus fatza de un FR sunt - Interior personalizat in rosu
- Geamuri ionizate in culoarea masinii
- Bixenon
- Jante BBS 225/40 R 18
- Kit aerodinamic MS Design


ImagineImagineImagine

In prima faza am adus imbunatatiri design-lui cu pleoape , stopuri si cateva ornamente cromate


ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Ulterior am modificat grila si am imbunatatit sistemul audio cu 2 statii , un subwofer Directed Extreme si 2 difuzoare ovale Sony in placa


ImagineImagineImagineImagine


Apoi am schimbat toba finala

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Apoi am zis ca daca am toba finala e gata am bolid :lol: :lol: si am participat la liniutzele de la Satu-Mare (atmosfera incendiara nu am mai intalnit asa pacat ca grupele au fost naspa si toti bolizi erau la un loc cu turbo) ca urmare am luat gaz de la un nissan biturbo


ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Apoi am resoftat motorul si de aici lucrurile s-au schimbat simtitor drept dovada la concursul de pe aeroportul de la Cluj m-am descurcat mai bine si la legale si la una amicala singurul moment in care am pierdut a fost cand cel ce a resoftat motorul a vrut sa dea el o linie cu BMW-ul acela albastru ARO

http://www.youtube.com/watch?v=8EXyvZkzcy0

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Apoi am schimbat plasa la grila cu una neagra si am vopsit pleoapele , plasticul de la capota si stalpii in culoarea masinii ...
Dar lucrurile au devenit cu adevarat serioase cand am pus firmele pe usa si numarul de inmatriculare l-am facut mai mic si din plastic din modificarile astea am mai castigat cateva zeci de cai



ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Urmatoarele poze sunt cu pregatirea masinii pentru Show-l de la Targu Mures unde zic eu a fost apogeul masinii mele



ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Ei bine de aici incepe distractia
In noaptea de revelion a fost vandalizat cu un cui :( :(



ImagineImagineImagineImagineImagine


M-am ambitionat ca o sa o revopsesc si cu ocazia asta am vrut sa vand kitul aerodinamic la unul dintre noi si in acelasi timp am dat avans pentru celalant kit dorit apoi respectivul sa ragandit inainte cu cateva ore si am ramas cu avansul dat si in regim de urgentza am vandut kitul in BH (vezi poze)


ImagineImagineImagine


Apoi am circulat 2 luni cu ea asa


ImagineImagineImagine


Cu ajutorul lui Theo (ii multumesc pe aceasta cale) am facut o mica afacere si m-am ales cu bare stoc si jante de otzel deoarece ale mele le vandusem ca sa platesc rata la masina (cum un necaz nu vine singur am ramas si fara servici atunci) si in cele din urma masina arata cam asa...



ImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Din nou cum un necaz nu vine singur am avut un accident grav cu masina de la servici in prima zi de munca in urma careia am vandut linia audio , stopurile ornamentele de crom si am parasit tara am lasat masina pe mana sotiei care nu a mai condus pana atunci ... ei bine m-am intors acum dupa 1 an intre timp sotia a avut cateva incidente cu ea si masina in momentul de fatza arata cam asa ... iar cu criza asta nu stiu cand ma voi apuca si eu de ceva modificari ca deocamdata singurile modificari sunt la cursul vautar respectiv la rata masinii



ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine


Cam asta a fost istoricul Leonului meu sper ca nu am plictisit pe nimeni si poate pe unii dintre voi vetzi mai invatza una alta , spre exemplu cateva sfaturi :
- nu mergetzi cu masina la petrecere in noaptea de revelion e plin de alcoolisti :blackeye:
- nu vindetzi fara sa primiti avans :x
- cumparatzi orice de la cineva care e disperat ca vine banca pe el :lol: :lol:
- nu lasatzi masina pe mana sotie :shock:
Si ca sa inchei intr-o nota vesela am participat la liniutzele de pe aeroportul din Sibiu unde vreau sa laud starea carosabilului si faptul ca a fost pe o distantza mare 500 metri avnd in vedere ca pana acum am fost tot pe 200/250 metri si mi-a placut ca luptele s-au tinut pe timpi. Din pacate bila neagra e ca din nou toti bolizii sunt bagatzi la grupa turbo deci am fost in grupa cu Ferrai , Lamborghini , BMW M , Mercedes AMG , Porsche , Corvette etc. Au participat 80 de masini , eu am scos cel mai bun timp de 15.45 clasandu-ma pe locul 16 .
Va salut pe toti si multa bafta in continuare la modificariile care le facetzi .


ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 03:43

Imi cer scuze am facut din greseala 2 topicuri rog un moderator sa-l stearga pe asta
Multumesc.
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
DjAlcohol
Mesaje: 405
Membru din: 23 Dec 2007, 08:37
Localitate: Bucuresti

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 04:23

Parca m-am uitat la titanic :? :crybaby: "the rise and fall" unui leon...sper sa o faci iar frumoasa Mihai!
Multa bafta de aici inainte si stai departe de ghinioane!
Seat Leon FR TDI
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 06:48

Impresionant , ai tras ceva omule , pacat de tot ce ti s-a intamplat , speram si suntem alaturi de tine , ca vei aduce masina in alta conditie .............succes maxim
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 09:20

M` impresionat povestea ta. Imi pare nespus de rau, sper sa poti sa o readuci la gloria de altadata! :D
Multa bafta :wink:
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 09:41

frumos povestit,dar extrem de trist...cum a mai spus cineva aici...parca vizionam titanicul.
nu vreau sa pun paie pe foc,dar arata extrem de bine.
cam cat te-ar duce sa o faci sa arate ca la inceput?

mi-a placut poza in care aparea spatele masinii cu dictonul '' 4 those who belive in driving''
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Sylver
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 09:44

Frumoasa poveste si sa speram ca intr-un sfarsit se va termina placut. Din cele invatate de tine, eu as mai adauga una: CASCO e sfant; piese cred ca poti cauta after market sau la dezmembrari si iesi destul de ok. Multi km inainte si bafta :)
Black Leon benzinar

 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 09:46

Trist...chiar ma gandeam ca iti admiram leon-ul pe 4tuning acum 1 an si ceva si chiar era unul din cele mai frumoase :( !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 10:01

Desi stiam povestea si masina ta, am citit cu foarte mult interes acest istoric.
Cu toti avem de invatat din ce ai patit tu...
Insa numai daca cazi jos te poti ridica, stiu cum este, in trecut am ajuns si eu la fund din cauza curselor auto (raliuri) si am ramas cu o Dacie Nova. :(
Se va schimba situatia, sa stii! :)
Ce sa-ti zic mai Mihai?
I-ti doresc sa ai mai mult noroc in viitor si destui bani pt kitul Ibherdesign pe care-l doresc atat de mult. :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
bv10ptz
ingineru
Mesaje: 1165
Membru din: 17 Dec 2008, 21:31
Localitate: Brasov

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 10:51

frumoasa poveste,frumoasa masina.Pacat ca se mai intampla si dinastea.Dar....dam inainte
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 11:28

Bravo, Mihai, toata lumea astepta pozele, mai ales ca aseara nu s-au putut trimite in conferinta. Felicitari pentru Sibiu si la mai mare :) Ne mai vedem. Iti tinem pumnii, dar nu ca sa o faci cum a fost, ci si mai si.
P.S. Esti primul care m-a depasit la rata lunara catre banca, chiar daca mi-ai zis ca nu esti fericit de performanta, eu zic ca o sa terminam noi odata si cu ratele si cu reparatiile, cu toate. Fruntea sus si treci inapoi unde ti-e locul, intre Leoane!
Un topic separat cu super-bicicleta si expeditiile tale de pe afara se poate? :bounce:
 
Avatar utilizator
cev13
Mesaje: 478
Membru din: 05 Dec 2008, 12:58
Localitate: Brasov

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 12:46

Fii optimist, intotdeauna speranta moare ultima. Masina oricum e frumoasa....doar e LEON. :wink:
La mai mare, la mai tare si multa BAFTA!
LEON FR eclipse orange 2018
ex:LEON 1.4 2008
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 13:19

Foarte trista povestea ta...ai avut mare ghinion, sau prea multi dusmani....dar speranta moare ultima...capul sus!
 
Avatar utilizator
Bodo
.B.O.D.O.
Mesaje: 1039
Membru din: 12 Dec 2008, 01:11
Localitate: Bucuresti / Breaza / Craiova
Contact:

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 13:56

Intr-adevar...foarte impresionanta istorioara leutzului tau :cry: :cry: sper sa nu te dai batut si sa il readuci la aspectul initial sau de ce nu....mai ceva de atat :wink: .bafta si cum zicea si Testosu...Capu' sus!
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

26 Mar 2009, 14:10

leon-ul tot leon ramane...se pot reconditiona oricand micile zgarieturi de pe masina....lasa ca o sa prinzi si vremuri mai bune...
masina e frumoasa si merita...o termini de platit si o sa o faci asa cum iti doresti! :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 48

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator