Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
justmadalin
Subiect Autor
Mesaje: 13
Membru din: 29 Ian 2013, 22:54
Localitate: Constanta

Re: CT-92-YMA

03 Mar 2013, 17:06

Dupa cum spuneam, la vara vreau sa ii pun neaparat navigatie. M-am uitat un pic pe cateva siteuri si am gasit:

http://www.navigatii-dedicate.ro/naviga ... -c004.html

http://edotec.ro/magazin/product/dvd-au ... -internet/

http://www.carmultimedia.ro/seat/naviga ... s7609.html


Voi ce parere aveti? Imi puteti da cateva sfaturi? :drive
SEAT ATECA XCELLENCE 2.0 TDI 150 CP 4DRIVE
Ex. Seat Leon 1.4 TSI Copa + >> viewtopic.php?f=5&t=15017" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Avatar utilizator
justmadalin
Subiect Autor
Mesaje: 13
Membru din: 29 Ian 2013, 22:54
Localitate: Constanta

Re: CT-92-YMA

23 Mar 2013, 22:57

Nimeni nu imi poate da nici o sugestie? :?
SEAT ATECA XCELLENCE 2.0 TDI 150 CP 4DRIVE
Ex. Seat Leon 1.4 TSI Copa + >> viewtopic.php?f=5&t=15017" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Avatar utilizator
playmo
Mesaje: 554
Membru din: 27 Mai 2012, 01:06
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CT-92-YMA

25 Mar 2013, 00:30

Bun venit! Sunt topita dupa gri la leon, atat la 1m cat si la 1p. Sa te plimbe sanatos.

Navi recomand OEM si sa rasfoiesti dupa el in sectiunile dedicate. Daca nu tii neaparat sa il iei nou, gasesti SH de vanzare.
Every day I see my dream.. Leon 1M 2003 TopSport 1.8 20vT
 
Avatar utilizator
eu_razvan08
Mesaje: 35
Membru din: 19 Aug 2012, 14:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CT-92-YMA

30 Mar 2013, 13:47

Salut.
Iti spun din experienta, am lucrat 4 ani in domeniu din care 2 pe vanzare si 2 pe montaj de astfel de gadgeturi auto si nu numai...
NU iti recomand nici o navigatie aftermarket pentru ca orice model ai alege ( am lucrat cu toate cele enumerate de tine ) vor avea probleme mai devreme sau mai tarziu, iar cele mai des ( si cand spun des ma refer ca te vei lovii de ele de mai multe ori pe an ) intalnite probleme sunt:
-cititorul cd-dvd ( blocul optic )
-sunetul nu va mai fi acelasi cu cel al aparatului original
-touch-screen ( momente in care raspunde greu sau eronat )
-semnal radio ( se aude foarte prost in afara orasului - si ideile de genu' aplificator de semnal sunt doar o vrajeala )
-la temperaturi extreme ( iarna dimineata pe ger sau vara daca masina sta 1-2 ore in soare ) unitatea media raspunde greu la comenzi, sau se albeste efectiv ecranul pentru 15-20 minute sau se blocheaza de tot
-partea cu internetul in masina este aproape degeaba ( nu ai semnal peste tot, orice navigatie si orice stick ai folosii, se vede foarte mic sau daca maresti se misca foarte greu orice pagina, nu ai flash si aste programe care sa iti permita sa intri pe orice pagina....doar daca vrei sa verifici un mail atunci e ok....dar telefonul e si mai ok ;) )
...si mai pot enumera destul dar astea sunt aproape de neevitat

Daca tot vrei un aftermarket, iti recomand un brand cunoscut 2DIN: kenwood sau clarion (cei de la Suzuki echipeaza masinile de noi cu Clarion 2 din, cel putin modelul SX4 - cu rama adaptoare )...asta daca vrei cu orice chip sa ai harta romaniei cu aceleasi detalii ca un gps de parbriz ( garmin, sau IGO )

Daca totusi vreu un aftermarket de genul ala, iti recomand CASKA ( gasesti detaliile si cei care le comercializeaza, pe google )

Oricum, eu iti recomand ceva original chiar daca e SH si chiar daca nu ai aceleasi detalii pe harta Romaniei...

Numai bine!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori