Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
liviu12s
Subiect Autor
Mesaje: 781
Membru din: 29 Noi 2007, 16:57
Localitate: Sfantu Gheorghe

Tess Rally Brasov 2011

08 Apr 2011, 22:22

Tess Rally Brasov 8-9 April 2011 , some photos......
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Leon 1M Sport FR KIT 1.6 16V Bifuel
 
Avatar utilizator
liviu12s
Subiect Autor
Mesaje: 781
Membru din: 29 Noi 2007, 16:57
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Tess Rally Brasov 2011

09 Apr 2011, 15:32

„Tess Rally 2011” a debutat in forta, cu superspeciala din centrul Brasovului. A devenit deja o traditie ca fiecare raliu ce are loc la poalele Tampei sa inceapa cu acest festival al automobilismului. In fata catorva mii de spectatori, cele 54 de echipaje au luat stratul in prologul „Tess Rally 2011”. Desi numele grele au fost la coada listei de start, fanii brasovenii au rabdat aproape 4 ore, intrucat un asemenea recital nu se vede in fiecare zi. In cele din urma, cel mai eficient pilot a fost Gergo Szabo, care, pe cei 1,5 kilometri a scos 1.3:3. „Nu am mers pe asfalt din mai, anul trecut. Am nevoie de putin timp pentru reacomodare. Am ceva emotii, pentru ca am un copilot nou si orice inceput este greu. Desi am castigat superspeciala, acest lucru nu inseamna mare lucru. Este mult de munca pana la finalul raliului”, a spus campionul Romaniei en-titre.

Al doilea, la o secunda, a venit „Vallino” Porcisteanu, care are ganduri mari in acest sezon, mai ales care si-a gasit un sponsor cvare sa ii asigure linistea financiara. „Nu sunt multumit in totalitate de stabilitatea masinii, dar mergem mai departe”, a precizat Porcisteanu, care foloseste benzina de curse in locul bioetalonului. Desi se confrunta cu o criza financiara si s-a inscris la acest raliu in ultimul moment, brasoveanul Manu Mihalache a „prins” ultima treapta a podiumului superspecialei, la 1,3 secunde de Szabo. „Am luat startul in acest raliu datorita prietenilor. Numele celor care m-au ajutat este scris pe masina si le multumesc pentru aceasta seara minunata”, a spus Mihalache. Marco Tempestini a fost al patrulea, dar 1,4 secunde ce il despart de Szabo nu constituie un handicap, mai ales ca urmeaza o zi plina, in care se va decide castigatorul. „Nu am reusit sa incalzesc gumele si nu am vrut sa risc”, a precizat Tempesta. Pe cinci a terminat Titi Aur, iar in spatele lui a fost Dan Girtofan.
Sursa: http://www.auto24bv.ro
Imagine

Clasament la finalul probei:
1 1 Gergo SZABO Mitsubishi Lancer Evo IX 01:33.3
2 2 PORCISTEANU Mitsubishi Lancer Evo IX +1.0
3 41 Manuel MIHALACHE Mistubishi Lancer Evo IX +1.2
4 7 TEMPESTA Peugeot 207 S2000 +1.4
5 5 Titi AUR Mitsubishi Lancer Evo IX +2.9
6 3 Dan GIRTOFAN Subaru Impreza WRX STI +3.1
7 4 Bogdan MARISCA Mitsubishi Lancer Evo IX +3.2
8 99 Edwin KELETI Mitsubishi Lancer EVO X +5.1
9 302 Elisei GROZA Subaru Impreza N11 +5.1
10 79 Alexandru FILIP Renault Clio R3 +5.4
Tess Rally 2011 - PS1 (Superspeciala)
Leon 1M Sport FR KIT 1.6 16V Bifuel
 
Avatar utilizator
Dip01
Mesaje: 528
Membru din: 08 Feb 2010, 14:18
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Tess Rally Brasov 2011

11 Apr 2011, 10:26

Ma bucur ca ai pus niste poze pentru ca eu nu am putut sa ajung din pacate. Eu sunt mai implicat la Raliul Tara Barsei SEAT :hi , dar asta mai pe la sfarsitul verii :yh
Cristian Tion
Dip Motors SEAT & Das WeltAuto: http://www.facebook.com/DipMotors

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori