Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

15 Sep 2008, 09:04

am si eu o nelamurire...
care-i faza cu toro rosso si red bull racing...???
au acelasi patron? sunt sponsorizate de red bull???
sau ce se intampla???
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

03 Noi 2008, 21:32

Ce cursa!
Ultimele 3 ture de pista - cele mai tari din istoria recenta F1.
Si Hamilton campion!
Invingatorul moral este insa Massa, mare caracter si o lectie de fair-play!
RESPECT!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

03 Noi 2008, 21:33

mda... hamilton ... dezamagire (pt mine)
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

03 Noi 2008, 22:04

Mie nu-mi place stilul lui agresiv de a pilota.Prea trage de masina.Nu degeaba nu-i prea placut de ceilalti piloti.Stiu ei ceva....
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

04 Noi 2008, 14:55

Este bun insa nu cel mai bun (Hamilton).
Ce l-a facut Vettel! :lol: :lol:
Cu o masina inferioara si motor Ferrari din 2006! :twisted:
S-a pierdut baiatul, daca venea ploaia cu 10-15 sec mai tarziu, termina Glock in fatza lui si bye bye championship.
Mi-a placut mai mult Massa, insa preferatul meu ramane Alonso! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

06 Noi 2008, 15:26

Am deschis TV-ul in seara aceea tocmai cand Massa trecea linia de sosire, m-am bucurat cateva secunde pana am vazut bucuria celor de la standul lui Hamilton. Asta e, si eu zic ca Massa este la ora actuala nr.1...poate la anul, merita mult un titlu. Ce m-ar bucura si mai mult ar fi daca Kimmi i-ar lasa locul lui S.Vettel la Ferrari...
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Formula 1

28 Mar 2009, 20:05

Voi ati vazut calificarile?
Ce pole: Button si Barichello cu Brawn Mercedes...
Noile reguli fac victime, insa masinile mi se par foarte urate fatza de anii trecuti...
Parca nici F1 nu mai e ca odata... :(
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Formula 1

29 Mar 2009, 18:35

MP al Australiei - Dubla Brawn GP!

Prima cursa a sezonului a confirmat surpriza din calificari, echipa Brawn GP, detinatoare a primelor doua locuri pe grila de start, aratand ca este una din echipele de urmarit anul acesta. Jarno Trulli obtine a doua victorie din cariera intr-o cursa pe care a dominat-o, in timp ce Barichello termina pe locul secund

Jenson Button a avut un start spectaculos, el marindu-si avansul chiar din primele secunde ale cursei. Pilotul englez a mers fara greseala in aceasta cursa si si-a castigat un binemeritat loc 1 pe primul podium al sezonului 2009. Coechipierul sau, Rubens Barichello, a obtinut un dramatic loc secund, dupa ce Vettel si Kubica, care se luptau pentru locul doi au iesit in decor in urma unui acrosaj, cu trei ture inainte de final. Barichello a avut o cursa grea, cu un start in care a pierdut multe pozitii, iar mai apoi s-a acrosat cu Kovalainen, lucru care i-a avariat eleronul fata brazilianului, in timp ce Kovalainen a abandonat. Experienta de 17 ani in formula 1 a lui Rubinho a contat foarte mult insa si brazilianul a reusit o plasare pe locul 2 la finalul cursei.
O cursa excelenta au reusit si cei de la Toyota, Trulli si Glock, care desi au plecat de pe ultimele doua pozitii ale grilei, au reusit clasari pe locurile trei, respectiv cinci. La fel si Hamilton, plecat de la sfarsitul grilei, a facut o buna cursa de recuperare, terminand pe pozitia a patra.
Un accident in turul 18 l-a scos din cursa pe japonezul de la Williams, Nakajima, lucru care i-a incomodat pe toti ceilalti piloti, resturi din masina sa fiind imprastiate pe toata pista. Intrarea safety-car-ului a creat multe probleme in randul pilotilor: supraincalzirea motoarelor,temperatura pneurilor, insa o data iesit de pe pista, spectacolul a reinceput. Din cauza pneurilor mult prea reci, la cateva secunde dupa disparitia de pe pista a masinii de securitate, pilotul echipei Renault, Piquet, a iesit in decor, fiind nevoit sa abandoneze. Probleme mari si la echipa Ferrari. Din cauza cutiei de viteze, brazilianul Massa a fost obligat sa abandoneze cu 11 tururi inainte de finish, iar Kimi Raikkonen a avut si el probeleme cu masina, suferind un accident usor, accident care insa i-a rapit toate sansele de a intra in puncte.
Cursa s-a terminat sub safety car si drapel galben, insa acest lucru nu i-a impiedicat pe cei de la Brawn GP sa sarbatoreasca prima dubla a sezonului.

Marele Circ creaza o impresie destul de buna printre fanii motorsportului chiar de la prima etapa. Se anunta o lupta interesanta intre multe echipe pentru titlurile mondiale. Daca in anii precedenti lupta se dadea intre 2 echipe si 2 piloti, anul acesta spectacolul este garantat.

Ultima ora: Jarno Trulli a fost penalizat cu 25 de secunde pentru ca a depasit in timp ce Safety Car-ul se afla pe pista. Acest lucru il retrogradeaza pe locul 12, in timp ce treapta a treia a podiumului intra in posesia lui Lewis Hamilton.

Poz Pilot Echipa Timp

1. Button Brawn GP (B) 1h34:15.784
2. Barrichello Brawn GP (B) + 0.807
3. Hamilton McLaren-Mercedes (B) + 2.914
4. Glock Toyota (B) + 4.435
5. Alonso Renault (B) + 4.879
6. Rosberg Williams-Toyota (B) + 5.722
7. Buemi Toro Rosso-Ferrari (B) + 6.004
8. Bourdais Toro Rosso-Ferrari (B) + 6.298
9. Sutil Force India-Ferrari (B) + 6.335
10. Heidfeld BMW Sauber (B) + 7.085
11. Fisichella Force India-Ferrari (B) + 7.374
12. Trulli Toyota (B) + 26.604
13. Webber Red Bull-Renault (B) + 1 tur
14. Vettel Red Bull-Renault (B) + 2 ture
15. Kubica BMW Sauber (B) + 3 ture
16. Raikkonen Ferrari (B) + 3 ture

sursa: autorally
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Matrixu
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Formula 1

05 Apr 2009, 21:01

Button castiga o jumatate de cursa. O ploaie tropicala a inundat pur si simplu circuitul si cursa a fost oprita in turul 32 iar clasamentul final a luat pozitiile din turul 31.
podiumul a fost completat de Heidfeld si Glock.
A fost o cursa funny cu 4 intrari la boxe pentru castigator si punctajele finale. Webber a terminat pe 6 dar a luat 1.5 puncte (regulamentul spune ca se dau numai jumatate din puncte daca cursa este intrerupta fara sa se fi parcurs minim 75% din numarul de tururi).
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Formula 1

30 Iul 2009, 16:16

SCHUMI IS COMING BACK.... :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Formula 1

30 Iul 2009, 18:18

sper sa nu se faca de cacao ...
nu cred ca era momentul ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Formula 1

30 Iul 2009, 20:22

cred ca mai mult e marketing intoarcerea lui schumi, accidentarea lui massa nu putea fi prevazuta, dar parerea mea este ca, mutarea pe care o face ferrari este pur marketing, sa dea un suflu nou daca vreti.
daca am tinut cu cineva, acela este schumi.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Formula 1

30 Iul 2009, 20:34

cred ca daca va face o figura buna...va ramane si sezonul viitor...si asa Raikonnen am inteles ca nu mai este dorit la echipa, deci este posibil sa revedem tandemul Massa & Schumi. Sa nu uitam ca de 3 ani nu a mai concurat in Formula 1 si ca totusi are o varsta...dar la fel de bine sa nu uitam depasirea care a facut-o in 2006 in dauna lui Raikonnen pe atunci la McLaren
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
Bogdan90
Bogdanelu'
Mesaje: 940
Membru din: 04 Oct 2009, 10:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Formula 1

01 Noi 2009, 23:20

Asa deci s-a terminat si sezonul asta de F1... campion Button... pareri, impresii? sincer eu inca mai astept acel sezon de F1 in care lucrurile vor fi animate... si sezonul in care va fi din nou raikkonen campion, dar se pare ca nu va fi prea curand nici una nici alta :)
 
Avatar utilizator
CataLIYna
V.I.P.
Mesaje: 4275
Membru din: 09 Feb 2009, 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Formula 1

01 Noi 2009, 23:43

M-am uitat astazi la F1.. ce circuit au astia la Abu Dhabi .. !!!!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori