Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
sfigmo
Subiect Autor
Mesaje: 279
Membru din: 02 Feb 2008, 16:06
Localitate: Arround
Contact:

RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

10 Sep 2009, 16:08

SPD ZOOM & ON-BOARD.RO va invita la curse !!!

In datele 10-11 Octombrie 2009 va invitam la RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA.
Evenimentul combina 3 tipuri de concursuri automobilistice, in cadrul carora participantii vor avea ocazia sa isi demonstreze calitatile de pilot la concursul de indemanare, sa isi masoare puterea masinilor pe care le conduc in cadrul concursului inter-cluburi Dyno Race, sau sa participe la cursa nocturna de sprint paralel organizata pe 200 de metri de catre KO Racing.
Evenimentul va avea startul sambata 10 Octombrie la ora 9:00 la sediul firmei SPD ZOOM, unde cluburile sunt invitate la un concurs inedit DYNO RACE. Concursul consta in masurarea puterii la roata a autoturismului pe standul dinamometric Superflow AutoDyn30. Autovehiculele vor fi impartite in 3 categorii distincte: motor benzina – aspirat, motor turbo – diesel, motor turbo sau compresor – benzina. Fiind un concurs intre cluburi, fiecare club va inscrie 3 masini, cate 1 pentru fiecare categorie. Castigator va fi desemnat clubul care acumuleaza cei mai multi cai putere. Se vor putea inscrie doar autoturisme cu tractiune pe o singura punte.
Cel de-al doilea concurs, Cursa de Accelerare, se va desfasura sambata 10 Octombrie incepand cu ora 18:00, la Centrul Agro Transilvania din localitatea Dezmir de langa Cluj-Napoca.
Cursa de indemanare, organizata de catre ON-BOARD.RO, va avea loc duminica 11 Octombrie incepand cu ora 10:00, pe un circuit amenajat in parcarea Centrului Agro Transilvania din localitatea Dezmir. Acest concurs va fi destinat exclusiv amatorilor, pilotii licentiati doritori sa participe la eveniment fiind incadrati intr-o clasa separata care nu va conta pentru clasamentul general al concursului.

Regulamentele fiecarui concurs le vom publica in curand, impreuna cu harta traseului, lista partenerilor evenimentului si detaliile despre cazare pentru cei din alte orase care doresc sa participe.

Inscrierile vor incepe in data de 15 Septembrie si se vor face prin e-mail. Numarul de participanti va fi limitat la toate cele 3 concursuri.

Participantii vor avea instalate pe masini camere video on board, iar filmele vor fi publicate pe www.on-board.ro.
 
sfigmo
Subiect Autor
Mesaje: 279
Membru din: 02 Feb 2008, 16:06
Localitate: Arround
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

15 Sep 2009, 16:51

Regulamentele particulare din pacate nu le pot posta aici, insa trimit link spre ele:
http://timesquad.ro/forum/showthread.php?p=4012#post4012
 
Avatar utilizator
badganaflee
V.I.P.
Mesaje: 3417
Membru din: 19 Oct 2008, 16:54
Localitate: TM
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

16 Sep 2009, 08:35

Multumim pt.invitatie.
Noi te asteptam la intalnirea anuala Clubseat.eu, de la SB, 09-10-11.09.2009.
FR
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

16 Sep 2009, 08:37

vlad, cu cea mai mare placere as veni la CJ ... dar din pacate ... sunt in pom cu finantele ... intreaba-l pe strumfu de ce! :D

nu te vedem la Paltinis???
hai k dau o palinca!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
sfigmo
Subiect Autor
Mesaje: 279
Membru din: 02 Feb 2008, 16:06
Localitate: Arround
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

16 Sep 2009, 11:33

Sibiu-Cluj 180 KM...macar pentru concursul Dyno Race ati putea veni...e sambata si se termina in timp util...cine stie ce surprize veti face cu Cuprele si FR-urile diesel...
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

16 Sep 2009, 11:37

eu am vrut sa vin weekendul asta la cluj dar din pacate nu este legitimatie.
si e prea departe vreo 400 500 de km din cate mai tin eu minte.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

16 Sep 2009, 18:41

grecutzu2005 scrie:
eu am vrut sa vin weekendul asta la cluj dar din pacate nu este legitimatie.
si e prea departe vreo 400 500 de km din cate mai tin eu minte.


320...vii?

 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

26 Sep 2009, 22:20

Promo-ul concursului - difuzat si pe Kiss FM.

http://www.urcaok.net/download3.php?file=781146
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

28 Sep 2009, 20:33

Dupa petrecerea ClubSeat 2 Ani de la Paltinis, ma bag la o indemanare la Cluj :D Mai vrea cineva?

1. Nicky
2.
 
sfigmo
Subiect Autor
Mesaje: 279
Membru din: 02 Feb 2008, 16:06
Localitate: Arround
Contact:

Re: RACE WEEKEND CLUJ-NAPOCA

08 Oct 2009, 09:50

Pentru a promova acest gen de concursuri, am hotarat sa dam un alt contur concursului DYNO RACE.
Pe langa intrecerea intre cluburi, deja anuntata, vom acorda posibilitatea de a efectua testari si celor care nu apartin unui club anume. Acestia vor beneficia de un pret special de 50 lei/testare, valabil doar in ziua concursului.

Inscrierile pentru concursul intre cluburi se prelungesc pana in ziua concursului. Castigatorii vor beneficia de premii substantiale.

Va asteptam!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori