Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 09:31

Lao scrie:
ace117 scrie:
Domnule ace117, ideea era ca nu prea ai cum sa-ti dai seama cum a mers Marian daca nu-i vezi si pe altii cum au mers, chiar si pe acelasi viraj. Asta una la mana.



scuzama ca intervin si eu dar nu pre inteleg chestia asta ca nu ai cum sa iti dai seama daca marian a gresit daca nu vezi cum au luat alti curba?
defapt tu vrei sa zici ca nu sti care ar fi trasa corecta pentru curba aia sau unde se franeaza si se accelereaza?
a-si mai intreba ceva dar mi-e ca te superi dar nu ma pot abtine.
1 ai carnet?
2 de mult?
3 te ai dat la vreun raliu?
4 sti cum trage masina lui marean ca sa sti ce trasa trebuie sa ia el ? ca nu toate sunt la fel!
5 esti pilot profesionist?
6 mecanic?

mersi frumos si sper sa nu te superi ca iti pun atatea intrebari.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Avatar utilizator
Lao
Mesaje: 33
Membru din: 29 Oct 2008, 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 12:49

Nu ma supar ca pui atatea intrebari, cum nu ma supar nici ca nu stii sa scrii corect romaneste. Stiu, acum o sa sara X useri sa spuna ca nu suntem la ora de limba romana, dar din ce inteleg eu se cauta (si) calitatea pe forumul asta, nu? N-ar trebui s-o cautam cu totii? :shock:

Desi initial vroiam sa-ti raspund la misto, am sa-mi pastrez decenta de a raspunde concret:

1. Am carnet.
2. De 12 ani.
3. La cca. 15 etape de amatori (poate chiar mai multe). Toate etapele din 1999 de la Cupa Castrol, pe plan national, plus altele regionale.
4. Am exact un Seat Leon de 1.6. Din cate stiu si al lui Marian e la fel. Aici te-as ruga sa-mi explici care sunt trasele diferite in functie de cum trage masina. Diferente sunt intre diferitele tractiuni ale masinilor (fata, spate sau integrala), dar de cum trage masina (ad litteram) nu am auzit sa fie alte trase.
5. Neparticipand la profesionisti niciodata, nu ma pot numi pilot profesionist, nu?
6. Nici mecanic nu sunt.


Din punctul meu de vedere s-a ajuns sa se inteleaga totul gresit. De la o discutie simpla, banala, prin care ceream sa se expuna si alte filmulete de catre cei care pot face rost de ele, s-a ajuns la intepaturi, mai mult din cauza ironiilor de care dau dovada unii useri. De fapt, ce s-a intamplat concret? Nu se pot accepta unele mici reprosuri pe care le putem lesne cataloga drept sugestii?
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 13:16

Guys, mai usor, ca nu e concurs (adica...s-a terminat). Toata lumea e bine intentionata, desi pareti cu totii un pic cam incordati. Eu i-am filmat cu prioritate pe colegi, si asta pentru ca nu aveam suficient spatiu pe cardul de memorie al camerei foto. Aveti mai jos link-urile catre cele doua arhive cu filmulete. Nu va mai certati, chillax.
Sa nu imi ziceti ca imi tremura mainile :lol: Si eu sunt constient de asta :bounce: Era si zoom 3x, e si asta o scuza, si mai am scuze, daca vreti :lol: enjoy the trembling!

http://s4.transfer.ro/storage/2009_07_1 ... -0451d.rar

http://s4.transfer.ro/storage/2009_07_1 ... -9e12f.rar

Daca aveti probleme cu arhivele, please let me know :bounce:
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 13:38

Lao scrie:
Nu ma supar ca pui atatea intrebari, cum nu ma supar nici ca nu stii sa scrii corect romaneste. Stiu, acum o sa sara X useri sa spuna ca nu suntem la ora de limba romana, dar din ce inteleg eu se cauta (si) calitatea pe forumul asta, nu? N-ar trebui s-o cautam cu totii? :shock:

Desi initial vroiam sa-ti raspund la misto, am sa-mi pastrez decenta de a raspunde concret:

1. Am carnet.
2. De 12 ani.
3. La cca. 15 etape de amatori (poate chiar mai multe). Toate etapele din 1999 de la Cupa Castrol, pe plan national, plus altele regionale.
4. Am exact un Seat Leon de 1.6. Din cate stiu si al lui Marian e la fel. Aici te-as ruga sa-mi explici care sunt trasele diferite in functie de cum trage masina. Diferente sunt intre diferitele tractiuni ale masinilor (fata, spate sau integrala), dar de cum trage masina (ad litteram) nu am auzit sa fie alte trase.
5. Neparticipand la profesionisti niciodata, nu ma pot numi pilot profesionist, nu?
6. Nici mecanic nu sunt.


Din punctul meu de vedere s-a ajuns sa se inteleaga totul gresit. De la o discutie simpla, banala, prin care ceream sa se expuna si alte filmulete de catre cei care pot face rost de ele, s-a ajuns la intepaturi, mai mult din cauza ironiilor de care dau dovada unii useri. De fapt, ce s-a intamplat concret? Nu se pot accepta unele mici reprosuri pe care le putem lesne cataloga drept sugestii?


pai din punctul tau de vedere. parerea mea e ca ceri prea multe.
nicky nu ma cert ca nu am de ce sa ma cert cu lao.
si tu ti-ai facut user pe acest forum ca sa vezi cum au mers ceilalti la vtm-ul de la craiova? defapt ala e vtm ?
interesant.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 13:42

gata ... ce a fost a fost ...
Grecule, Lao nu si-a facut cont pe forum pentru asta ...
A fost VTM ... organizarea nu a fost cea mai buna dar eu m-am simtit super ...
Lao, sper sa fie ok acuma ca s-au postat toate filmuletele si pozele ...
Hai sa terminam balciu ca nu-si are rostul ...
Toate bune!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Lao
Mesaje: 33
Membru din: 29 Oct 2008, 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 13:48

Daa, imi facui cont acum, pe 28 Octombrie 2008. :lol:

Am luat de pe Craiovaforum cele cateva fisiere care s-au uploadat acolo.

CLASAMENT GENERAL
CLASAMENT PE GRUPE
LISTA DE INSCRIERE PILOTI.

De acord cu tine Marian, hai sa terminam.

Organizarea a fost un dezastru total. Si de cate ori am fost chemat la intalnirile cu organizatorul... parca am avut o presimtire cu acest Lamboiu, de nu m-am dus decat la una.
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 15:57

Lao scrie:
ace117 scrie:
P.S. ace117, in cazul de mai sus "membrii" se scrie cu un singur "i". ;)


Multumesc pt corectare Lao, se mai intampla sa gresesc, limba romana nu este limba mea materna.Dar cred ca ai inteles ce am vrut sa-ti transmit.

Pe de alta parte sfatul meu a fost cerut ca sunt...pilot profesionist.Craiovenii ma cunosc foarte bine, cred ca ma sti si tu! :lol:
Am vazut cum au mers mai toti participantii, ca nu sunt abonat numai la acest forum. :wink:
In acel ac de stanga (prima - oare de unde cunoaste dl ace117 acest traseu :shock: ), majoritatea au gresit...Inclusiv Marian...
Dar aste e o alta poveste.
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 19:40

Am si eu o rugaminte, la cei care au facut poze, vreau si eu pe cele in care apare oltcitul rosu.. YBO-lino.
Multumesc. :)
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
Lao
Mesaje: 33
Membru din: 29 Oct 2008, 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 19:51

@ace: Daca nu-mi spui numele real, n-am de unde "sa te iau". :D

@BALTAZAR2003: Tu ai fost cu Oltcitul? Iti tragea extraordinar masinuta, pentru un Oltcit. Cu suspensia nu stateai prea bine, fiind mult prea moale, in rest, toata stima!

Poze gasesti AICI, AICI si AICI.

Filmulete gasesti AICI.

Altele nu mai stiu. ;)
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

16 Iul 2009, 22:36

Nu eu, olteanca mea este in parcare, este vecinul meu... Pupa.
A investit foarte multa munca si bani in masinuta aia, care este de fapt a doua, primul ybo era alb, din cate stiu mai sunt inca doua in tara cu turbo, care sa mearga zilnic. Ce nu stiam, este ca a marit capacitatea motorului... :lol:
Multumesc pentru poze si filme. :bounce:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
dme4u

Re: 11-12 Iulie VTM Craiova/Bucovat AMATORI

19 Iul 2009, 23:08

Mariane, cica l-am batut pe nea Dan cu taxiul :lol:
Oricum a avut in prima urcare un timp mai bun, nu am inteles daca ce e cu galben a fost start furat sau altceva...
Oricum a fost fain... si asta conteaza mai mult.

Iar in legatura cu trasa... e posibil ca Grecu sa se fi gandit la suspensia noua pe care o are Marian, dar care din pacate atinge pe fata daca o lasa jos egal fata-spate, si acum e un pic ridicat de bot... si daca gumele nu erau cele mai bune, automat trebuia sa mearga un pic mai incet si pe o trasa mai "safe" ca sa nu piarda aderenta pe rotile fata...

Noi am mai urcat ceva filmulete si pe http://www.on-board.ro , in caz ca nu le-ati vazut deja.
10x
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori