Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
mariusrafa
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 16 Feb 2017, 17:33

Check engine si acul de la aceleratie nu se mai misca

16 Feb 2017, 18:15

salut dragi prieteni astazi am intampinat si eu o problema la seatul meu toledo 2003 1.6 benzina
mergand pe drumul spre casa din mers mi sa aprins in bord martorul Check engine si nu a-mi mai arata viteza in bord mentionez ca in urma cu 2 saptamani mi sa mai aprins o data martorul Check engine ia-m dat putin span si dupa sa stins singur
de la ce poate sa fie aceasta problema de mi-a cazut si acul acelarartiei de numai indica viteza in bord nici viteza si nici km parcursi?? Va multumesc anticipat!!
 
donsergiu
Mesaje: 21
Membru din: 03 Iul 2013, 08:18
Localitate: Barlad

Re: Check engine si acul de la aceleratie nu se mai misca

15 Mar 2017, 14:52

Asa am patit si eu cu seatul meu. Verifica senzorul de viteza care se afla pe cutia de viteza sub baterie. Am cautat un alt senzor cu imprumut si am verificat daca e bun. Surpriza senzorul meu era bun. Apoi am luat cablajul senzorului la verificat si am gasit un fir alb rupt pe sub baterie. Am lipit din nou firul si am rezolvat.
 
keNveL0_88
Mesaje: 11
Membru din: 11 Mai 2017, 09:43

Re: Check engine si acul de la aceleratie nu se mai misca

11 Mai 2017, 10:43

Salut ! Am si eu o asemenea problen de vreo luna cu seatul meu toledo 2001 , 2.3 v5 20v .... am camera mansalier , inteo sambata am mers la cunparaturi totul era ok , cand am luat masina din prcare camera mansalier numai mergea becurile mansalier nu merg kilometrajul nu indica nici km nici ci cat merg , si in plus nici indocatorul de la benzina nu indica corect se misca acul in toate directille .... am verificst cablajul nu are curent cablul mansalier ... ce poate sa fie problema ? Vreo parere ! Multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori