Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
kamaz
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 24 Aug 2014, 16:47

Problema Seat Toledo 2004

24 Aug 2014, 16:55

Salut, curand am avut un drum de cluj ,fiind weekend o aglomeratie infernala,am circulat bara la bara in 1 ore nu am parcurs mai mult de 1km.Ma rog nu asta conteaza. Problema este ca mi sa aprins in bord un bec,m-am uitat in cartea tehnica si cica e vorba de ce Motor Controle , Te hoge luchtvervuiling ( in olandeza e ceva legat de poluare ) si ma intrebam ce e. Am sa pun o poza cu iconul ca sa fie mai clar.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... cc8361d1f7

este acela intr-un drept cu degetul ( Motor controle. te hoge luchtvervuiling )!!

Mersi frumos!
 
Avatar utilizator
steefys
Mesaje: 34
Membru din: 25 Iul 2014, 15:15
Localitate: Targu-Mures

Re: Problema Seat Toledo 2004

24 Aug 2014, 20:44

Ala e martorul pentru check engine. Poate sa fie de la sonda lambda, de la valva egr, sau orice problema legata de motor. Mie, mi s-a aprins dupa ce am pus benzina de la Petrom, varianta de top, cu toate ca mai alimentasem in aceeasi zi tot de la aceeasi statie. Am fost la un prieten care se pricepe, a pus-o pe calculator si s-a dovedit a fi din cauza valvei egr. A sters eroarea si dupa nu s-a mai aprins. Acuma, sfatul meu, e sa mergi si tu la cineva care are soft si poate sa vada de la ce ti-a aparut eroarea.
Toledo 1M 1.6 16v105BHP, cod motor AZD
Skoda Scala 1.0 tsi115BHP, cod motor DKR

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori