Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
danielnicolescu
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 17 Noi 2013, 09:26

probleme deschidere usa dreapta fata

17 Noi 2013, 09:36

Am si eu o problema la usa dreapta fata,in momentul in care incerc sa deschid din cheie sau manual usa dreapta fata nu se mai deschide,a ramas blocata,iar butonul de la usa nu mai sare.
in momentul in care vreau sa deschid usa din interior si trag de manerul de la usa,butonul se ridica iar cand las manerul la loc butonul se duce la loc.
Ce as putea sa fac?
Multumesc
 
whisperer
Mesaje: 3
Membru din: 25 Noi 2013, 23:00

Re: probleme deschidere usa dreapta fata

10 Ian 2014, 21:11

up....ma intereseaza si pe mine daca ne poate cineva ajuta..eu nu o pot deschide pe cea de la sofer
 
alweb
Mesaje: 4
Membru din: 21 Aug 2014, 13:54
Localitate: Iasi

Re: probleme deschidere usa dreapta fata

21 Aug 2014, 14:13

Salutare la toata lumea!

Nu stiu daca am postat unde trebuie (daca nu imi cer scuze.)

Ma poate ajuta cineva cu broasca dreapta fata - pasager (contra cost) ? Mai exact ar trebui desfacuta, curatat colector motoras (asta am inteles ca ar trebui din alte topicuri legate de aceasta problema).

Cum se manifesta: Dupa ce inchid din centralizata, nu se mai deschide din exterior iar din interior trebuie actionata de 3-4 ori clapeta.

(Seat Toledo 1M, 2002)

O zi frumoasa!
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: probleme deschidere usa dreapta fata

21 Aug 2014, 14:18

cum crezi ca te poate ajuta cineva daca nu ai trecuta locatia la profil? ori macar sa specifici prin ce orase poti merge pentru a remedia problema?
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
alweb
Mesaje: 4
Membru din: 21 Aug 2014, 13:54
Localitate: Iasi

Re: probleme deschidere usa dreapta fata

22 Aug 2014, 16:43

BALTAZAR2003 scrie:
cum crezi ca te poate ajuta cineva daca nu ai trecuta locatia la profil? ori macar sa specifici prin ce orase poti merge pentru a remedia problema?


Da, ai mare dreptate. Sunt mai ametit uneori... am trecut locatia la profil (Iasi).

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori