Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: My Toledo

25 Iul 2018, 20:49

Ca tot nu am mai scris de ceva vreme pe aici o sa pun ceva poze si sa va spun ce am mai fc si eu "baiatului": jante 17 Titanium, cu anvelope 215/50/17 ca la ce drumuri avem plang si bucsele, nu mai zic de restul...sistem audio Bose de pe o lancia thesis in total 10 (2subwoofere de 8", 4midle bass si 4 tweetere) mp3 player pioneer deh 6200 bt cu comanda volan, folii, paravanturi heko, eleron cauciuc portbagaj, full led interior, ledurile din usa modificate de mn, mai am de montat lumini ambientale picioare si cu senzor de sunet, fir neon pentru linia bordului dimabil din consola de lumini, am insonorizat fetele usilor si zona din spate unde am montat subwooferele, am in plan filtru sport si evacuare inox completa plus daylight tub neon in far cu semnalizare...asa subtire...de vara...masina are 140k si toate optiunile posibile in 2003 pe varianta asta fara incalzire in scaune(am pus huse ca ma omora pielea iarna si vara) Asfalt uscat si cati mai multi km fara prob!

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: My Toledo

25 Iul 2018, 20:55

Si pozeleImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: My Toledo

25 Iul 2018, 21:07

Paravanturile si comanda volan.ImagineImagine

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Toledo 1M -"ALVin"

25 Iul 2018, 21:26

Ti-am deschis topic de prezentare aici!
 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: Toledo 1M -"ALVin"

25 Iul 2018, 21:27

Ms frumos Roger!

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Toledo 1M -"ALVin"

25 Iul 2018, 21:36

Pentru putin! Las si eu un comentariu legat de dotari. Intr-adevar masina are foarte multe din fabrica, insa daca lipsesc scaunele incalzite, inseamna ca nu are nici spalatoare de faruri. La asta as adauga si navigatia ;) Nu se vede din poze daca ai oglinda retrovizoare cu senzor de ploaie si antiorbire.
 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: Toledo 1M -"ALVin"

25 Iul 2018, 21:59

Salutare din nou, ALVin a intrat in viata mea in 2016, la o cautare pe net si a fost ceva wow...am crezut ca pozele erau trucate fiind intr.o reprezentanta facute si masina 104k din 2003?! Credeti.ma chiar a avut... cu toate facturile la Porsche Buc...una peste alta am luat.o si bn inteles anul trecut, distributie, tampoane motor, semeeing cutie, tumoneria (care si acum imi cauzeaza ceva nemultumiri) ulei si filtre...si benzina cat cuprinde! Am facut ceva upgrade.uri: mp3 player pioneer deh 6200bt cu comanda volan si microfon si un sub de 800w tot pioneer ce mi.a fisurat parbrizul dupa ce o piatra mi.a atins marginea parbrizului..si parti din interior si exterior slabite...asa ca l.am dat si am fc retrofit cu Bose, amplificator 100w si 10 boxe (2subwoofere de 8", 4 midbass si 4 tweetere), am insonorizat fetele usilor si manerele pentru a nu mai vibra. Am pus folie 80/20 % si dupa ce schimb parbrizul o sa pun si pe el. Paravanturi Heko, eleron cauciuc, jante Titanium pe 17 cu 215/50/17 Continental(se aud cum ruleaza la viteza). Interior led, cu lampile usilor modificate de mn, urmeaza lumini ambientale picioare cu senzor audio, fir neon pe linia bordului dimabil din consola de lumini si tub led daylight in faruri cu semnalizare. La motor sa pun un filtru sport si evacuare inox completa! Plus cateva mici chestii... :)ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: Toledo 1M -"ALVin"

25 Iul 2018, 22:04

Intradevar fara navigatie si spalatoare de far! Iar cu scaunele voi cauta pe viitor sa imi fc sezutul si spatarul si tetiera cred cu alcantara sau mat ft bun si rezistent termic sa pot pune incalzire in scaune si includiv bancheta din spate...dar sa fim sanatosi ca sunt multe de facut! :)

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
MarioALV
Subiect Autor
Mesaje: 94
Membru din: 16 Iul 2016, 13:29
Localitate: Braila

Re: Toledo 1M -"ALVin"

25 Iul 2018, 22:11

Am schimbat o bobina la cil 2 si termostatul racire motor impreuna cu protectiile la amortizoare care au 15 ani de Romania si 140k si sunt wow...unul singur schimbat prin 2014...pe dreapta fata unde cu totii "dam in gropi" :))

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori