Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Mihai_90
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 27 Noi 2010, 22:55

Test Drive Leon Cupra

27 Noi 2010, 23:28

Buna seara.
Am si eu nevoie de putin ajutor daca se poate.M-am decis in proportie de 70-80% in sensul achizionarii unui Leon Cupra,dar nu am reusit pana acum sa gasesc unul de test drive pentru a-mi forma o parere exacta.
Aveti cunostinte despre vreun showroom anume care sa aiba sigur Cupra de test,sau care sa poata aduce ?
Consider foarte important sa merg inainte cu masina si nici nu cunosc nici o persoana care sa detina acest model
Va multumesc
O seara buna
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Test Drive Leon Cupra

28 Noi 2010, 01:16

Hello! Eu am facut la Alto Syncro, in pantelimon. Dar si cei de la PBA ma invitasera la test. Intreaba dealerii, Alto, Porsche (Aviatiei sau Vest 2) si Metrotehnica. Succes si sa ne prezinti si noua achizitia, odata ce ai intrat in posesie.
 
pakyman
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Test Drive Leon Cupra

28 Noi 2010, 01:20

alto din pantelimon are una pe stoc. am azut-o ieri cand am fost la ei. incearca la ei.
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
Mihai_90
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 27 Noi 2010, 22:55

Re: Test Drive Leon Cupra

29 Noi 2010, 10:10

Buna ziua.
Am luat legatura cu cei de la showroom-ul din Pantelimon,dar nici ei nu au masina de test drive.Au un Cupra R care va fi livrata astazi sau maine dar asta e tot.
Am si eu o rugaminte...destul de mare :(
Este cineva amabil sa-mi arate cum merge masina ?
Deocamdata o compar cu Mitsubishi RallyArt(2,0 240 cp,cutie automata ,tractiune integrala).Cu acesta am mers deja,mi-am dat seama ce poate dar vreau sa merg si intr-o Cupra inainte de a lua o decizie.
Va multumesc
 
DOBRIN VASILE
Mesaje: 7
Membru din: 29 Noi 2010, 19:26
Localitate: bucuresti

Re: Test Drive Leon Cupra

29 Noi 2010, 20:01

si eu vreau sa imi cumpar unul dintre cele 3 modele SPORT, REFERANCE , STYLE :D cu motorizare 1.6 TDI , dar nu m-am hotarat exact de care vreau, am sunat la cativa dealer din Bucuresti si din apropiere si nu prea am gasit pe stoc mai nimic, nu am mers pana acum cu nici un seat dar imi place foarte foarte mult asi lua modelul SPORT dar imi vine abia in februarie , atunci daca asi gasi pe stoc modelul STYLE lasi lua fara ezitare , daca nici acest model nu il voi gasi si gasesc modelul REFERANCE lasi lua fara sa ma mai gandesc ( atat de disperat sunt sa imi iau seat )
SEAT Leon 1.6 TDI 105CP Reference
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Test Drive Leon Cupra

30 Noi 2010, 11:21

Va recomand sa mergeti la o intalnire ClubSeat unde e foarte probabil sa gasiti pe cineva care sa va invarta putin cu masina dorita, sa va dati seama de masina (din dreapta sau, cine stie, poate si de la volan).

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori