Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

29 Apr 2008, 14:00

michee scrie:
Anyway de ce difera optionalele care-i faza? Cum pot sti si eu ce contine o masina full?


Dotarile optionale de pe site-urile dealerilor respectivi sint depasite (adica n-au mai fost actualizate de ceva vreme). Discuta diresct cu un reprezentant de vanzari, el e in masura sa-ti ofere toate informatiile care te intereseaza.
O masina nu poate fi niciodata "full" (in acceptiunea romaneasca a termenului) si asta din simplul motiv ca la comandarea unor optionale se anuleaza automat posibilitatea comandarii altora. De exemplu, daca iti comanzi mufa usb, nu mai poti comanda in acelasi timp si interfata ipod. Si exemplele pot continua. Sau exista si situatia inversa, cand nu poti sa-ti comanzi un optional decat in combinatie cu altul (sistemul navi il poti lua doar daca iti comanzi si intrare ipod sau usb etc)
Acelasi lucru e valabil si pentru pachetele de optionale, care sunt disponibile doar pe anumite motorizari. E vorba de pachetul Sport Limited, SL plus audio 1, SL plus audio 2 (disponibile doar pe echiparea Reference) sau Limited Edition (disponibil doar pentru echiparea FR).
In fine, nu vreau sa intru in detalii...Mergi la un dealer, oricare ar fi el, si cere informatii si detalii suplimentare.
Bafta!
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
michee
Subiect Autor
Mesaje: 172
Membru din: 28 Apr 2008, 18:55
Localitate: Bucuresti/Galati

29 Apr 2008, 14:14

nu la asta ma refeream cand am zis "full". stiu ca unele optionale sunt incompatibile cu altele, sau au dependende de alte optionale etc.

Ma refeream doar la faptul ca de ex. apare un set de jante care nu apare pe alt site de exemplu.

Oricum o sa ma duc pe la reprezentate, multumesc ptr sfaturi.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori