Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

jrazvan99
Subiect Autor

Montare player aftermarket

23 Iun 2019, 20:04

Salutare tuturor, sunt nou pe acest forum si as vrea sa va cer parerea in legatura cu cateva imbunatatiri la leutul meu:
1. Ce tip de mp5 player imi recomandati, la un pret decent, pentru a schimba cd playerul din fabrica?
2. Toate mp5 playerele au aceeasi dimensiune si se potrivesc perfect in rama adaptoare? Sau trebuie cumparata o anumita dimensiune?
3. Pot avea probleme cu bateria daca fac un astfel de upgrade? cu un mp5 player sau o navigatie? Am inteles, din ce am citit pe aici, ca mi-ar trebui un fel de adaptare prin care sa nu consume din baterie dupa ce opresc masina. Daca da, de unde o iau si cum se monteaza? Masina e din 2006 :D

Cosmin
Admin

Re: Montare player aftermarket

24 Iun 2019, 08:48

Incerc sa-ti raspund eu..
In primul rand, e vorba e MP3, nu MP5. Standardul de compresie MP5 nu a fost inventat inca.
Din punctul meu de vedere, nici un player aftermarket nu merita cumparat. Incepand de la aspect, iluminare, display etc. nu se compara cu player de fabrica.
Playerele sunt standard. Fie 1DIN (alea cat 3 degete in dunga), fie 2DIN (lat de o palma). In functie de ce player alegi, ai nevoie de rama adaptoare specifica.

Probleme cu bateria o sa ai daca pui unitati mai noi cu android, care comunica pe CAN.

Ia in calcul posibilitatea sa iti maresti bugetul de vreo 4 ori si sa faci upgrade la unitate originala. O sa functioneze si comenzile de pe volan, s eintegreaza perfect cu masina etc.

Citeste si aici... viewtopic.php?f=229&t=21718
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini