Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Bluetooth 1P 2008

26 Mar 2018, 10:41

Cine poate sa ma ajute si pe mine cu un sfat :) , am un leon 1p din 2008 , benzina 1.4 85 cp si as dorii sa aflu daca exista un dispozitiv bluetooth care se ataseaza de casetofonul masinii pentru a putea conecta telefonul la casetofon :).

P.s : casetofonul este original din fabrica . Multumesc !

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
Ultima oară modificat 27 Mar 2018, 10:13 de către Cosmin, modificat 1 dată în total.
Motiv: Editare titlu, mutare in sectiunea corespunzatoare
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Intrebare

27 Mar 2018, 10:12

Vai vai...

Sa o luam pe rand..

1. Ai postat in aria gresita. Am mutat eu topicul in sectiunea corecta.

2. Ce casetofon ma omule? In cel mai bun caz e vorba de un cd player. Eu am inteles la ce te referi, insa poat altii nu. Foloseste termenii corecti. Sau faci parte din categoria alora care la 12 ani dupa denominare inca folosesc termenul de "2 milioane de lei" in loc de "2 sute de lei"....

3. Si ca sa iti dau si un raspuns, da, exista. Insa doar modulul BT original. Insa daca nu ai maxidot nu vei vedea agenda telefonului nicaieri.
Poti folosi si un sistem aftermarket totusi (gen Parrot etc). Insa e o mare mizerie.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Re: Intrebare

27 Mar 2018, 10:28

Cosmin scrie:
Vai vai...

Sa o luam pe rand..

1. Ai postat in aria gresita. Am mutat eu topicul in sectiunea corecta.

2. Ce casetofon ma omule? In cel mai bun caz e vorba de un cd player. Eu am inteles la ce te referi, insa poat altii nu. Foloseste termenii corecti. Sau faci parte din categoria alora care la 12 ani dupa denominare inca folosesc termenul de "2 milioane de lei" in loc de "2 sute de lei"....

3. Si ca sa iti dau si un raspuns, da, exista. Insa doar modulul BT original. Insa daca nu ai maxidot nu vei vedea agenda telefonului nicaieri.
Poti folosi si un sistem aftermarket totusi (gen Parrot etc). Insa e o mare mizerie.
Am inteles , imi cer scuze daca am gresit cu ceva , ai exagerat putin dar apreciez ca totusi mi-ai raspuns :). Sunt nou pe aceasta aplicatie :d .ok multam , am sa ma informez mai bine vizavi de de asta :)

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Bluetooth 1P 2008

27 Mar 2018, 13:28

Fapul ca ai postat in alta arie nu e o greseala, e doar neatentie. Iti recomand sa NU mai folosesti jegul ala de Tapatalk. Forumul e configurat excelent pt Chrome. :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Re: Bluetooth 1P 2008

27 Mar 2018, 13:56

Ok :) multam

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
Ultima oară modificat 27 Mar 2018, 16:49 de către Cosmin, modificat 1 dată în total.
Motiv: Quote inutil. Foloseste butonul Add Reply

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori