Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
justliv
Subiect Autor
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

intrebare cu privire la clima

21 Dec 2011, 11:28

cine imi poate explica si mie mai in amanunt sa inteleg perfect ce rol are butonul ECON? ca am impresia ca acum iarna, se incalzeste mai repede masina pe ECON decat p AUTO. banuiesc ca AUTO este sa-ti mentina el normal temperatura reglata de tine, in permanenta.dar cateodata nu imi da impresia ca sunt chiar 24 de grade asa cum il setez eu si ca ar fi mai frig... si eram curios re o explicatie:D
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: intrebare cu privire la clima

21 Dec 2011, 12:38

cand ai pe ecran ECON inseamna ca e oprit compresorul de aer conditionat. insa daca masina e rece, poti sa dai si pe AUTO si pe ECON, tot degeaba ca sufla tot rece. vara iti dai seama cel mai bine de diverenta intre ECON activat sau nu, cand setezi pe 18-20 grade sa zicem. daca ECON e dezactivat compresorul functioneaza, si sufla aer fix la acea temperatura. cu ECON activat compresorul e oprit, iar tie nu are de unde sa iti bage aer atat de rece pentru ca temperatura aerului de afara e peste valoarea asta, si nu are cine sa il raceasca...
 
Avatar utilizator
justliv
Subiect Autor
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

Re: intrebare cu privire la clima

21 Dec 2011, 14:32

Am inteles.ms frumos. Chiar eram curios.stiam eu ceva dar vag
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: intrebare cu privire la clima

21 Dec 2011, 14:58

ai mai multe detalii despre climatizare si altele in manualul de utilizare.. citeste-l, o sa afli enorm de multe chestii ce pareau science fiction
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori