Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
lau_03
Mesaje: 1098
Membru din: 31 Aug 2009, 20:19
Localitate: Timisoara

Re: Parere

29 Iun 2011, 11:00

daca vrei consum mai bun...ia-ti 1.9 TDI...
#ADVPERFORMANCE #INPOWERWETRUST
http://www.advperformance.ro
 
Avatar utilizator
adi_repulse
Mesaje: 590
Membru din: 06 Iun 2011, 17:35
Localitate: Hamburg
Contact:

Re: Parere

01 Iul 2011, 18:34

volvol scrie:
Treci si pe la un dealer VW sa-ti faca o oferta de pret. Au ceva oferta la niste Golf VI Edition aflate pe stoc. Masinile au si ceva optionale pe ele si din acest motiv au aproximativ aceleasi dotari ca si varianta de echipare Style de la Leon. Un cunoscut de-al meu a primit un discount de la dealerul VW si si-a cumparat un Golf VI 1.4 TSI la acelasi pret cu un Leon Style 1.4 TSI (acelasi dotari).

Daca as fi in locul tau, mi-as lua Golf VI Edition 1.2 TSI cu dotarile de pe Leon Style. Ca si pret, dupa discount-ul dealerilor, ar trebuie sa iesi mai scump decat un Leon Reference 1.2 TSI, dar mai ieftin decat un Leon Style 1.4 TSI.

Din ce spui, 1.2 TSI-ul iti este suficient si are intradevar consumul mai mic decat 1.4 TSI. Se poate si chipui safe la 122 cai cand te-ai plictisit de el. Sau daca vrei musai 1.4 TSI, tot Golf VI poti incerca ca si cunoscutul meu de care am relatat mai sus. Intre Golf VI si Leon exista cateva mici diferente care ofera un plus de confort Golf-ului. Leon-ul poate arata mai apetisant la exterior, dar la anul apare modelul nou si va fi demodat cu o generatie. Golf-ul isi pastreaza mai bine decat Leon-ul pretul la revanzare.



ovi tot dupa golf tanjesti :yh :yh
bucurate ca leonu e mai rar pe strazi... deci esti mai remarcat ;)
 
sandman
Mesaje: 1331
Membru din: 02 Ian 2010, 13:13
Localitate: Bucuresti

Re: Parere

02 Iul 2011, 12:42

1.9 tdi nu se mai fabrica, poate 1.6tdi. daca iti iei varianta ecomotive, atunci o sa ai un consum cu adevarat redus
Skoda Superb Facelift 1.5TSI 150 CP DSG 2019
ex :Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori