Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
WhataFaq
Subiect Autor
Mesaje: 74
Membru din: 10 Noi 2014, 11:13
Localitate: 1 Decembrie, Ilfov
Contact:

Probleme la ITP

09 Sep 2016, 23:04

Salut, luna asta urmeaza sa fac ITP la un toledo 2001 1,6 16v si se adune mult stres in capul meu si nu stiu cum sa procedez.
In primul rand masina nu are nici o problema, franele scurma asfaltul cand franez, suspensiile sunt ok, bucsele pe fata si bileta antiruliu schimbate recent.
Insa problema vine de la parbriz si roti, parbrizu mi-a fost spart de o piatra pe centura Bucuresti in partea dreapta si are cam 30cm in forma de U dar e in partea dreapta langa stalp deci nu ma afecteaza vizual nici 1% pe mine ca sofer, si jantele le am 225/45/r17 si pe talon scrie 195/65/r15 sau r16. Am intrat pe un site de calculat anvelopele si facand o diferenta intre 195/65/r15 si 225/45/r17 este o diferenta de 0,03%.
As putea sa trec ITP fara probleme in starea asta?
Recomandati-mi si mie o statie ITP in Bucuresti care mai inchid ochii la astfel de probleme.
Un model cu crapatura din parbriz.
Imagine
Toledo: 1,6cmc 16v, CP~105, Blue
Imagine
 
Avatar utilizator
mumus
Mesaje: 2640
Membru din: 03 Iul 2014, 16:04
Localitate: Brasov / Sacele

Re: Probleme la ITP

10 Sep 2016, 07:24

Probabil daca esti 'atent' cu cel de la itp, scapi. Daca nu, NU. :)

Eu cand am avut o 'sorcova' inainte sa merg la itp il sunam, ii spuneam ce si cum, si ma chema el cand stia ca nu se blocheaza masina pe stand. Dadeam o atentie si gata. aveam xenon, admisie, evacuare, parasolar,leduri o gramada, alte dimensiuni la roti :) astea doar asa ce imi amintesc acum, repede. :))
Seat toledo nh 1.2 Tsi
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Probleme la ITP

10 Sep 2016, 07:37

Daca itp-ul va fi facut pe bune si fara spaga nu il vei trece exact din motivele stiute si descrise de tine.
Legat de roti eu zic sa faci rost daca nu ai jantele de tabla,sa le montezi si sa mergi asa la itp,iar cu parbrizul s-ar putea sa ai noroc,depinde peste cine dai acolo,le zici ca intentionezi sa il schimbi si poate mai inchid ochii.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Probleme la ITP

10 Sep 2016, 07:43

Eventual puneti aici o lista cu statiile itp unde se accepta spaga si numele angajatilor, adrese si numar de telefon....

Topicul se inchide

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori