Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

10 Apr 2009, 08:17

astazi sa nu uiti sa vii la service sa iti monteze astia oglinda da?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Cat am platit in service-uri.

12 Apr 2009, 20:22

Mica mea ibiza s-a facut mare...deja am facut 9300 ceea ce inseamna ca daca sapt asta nu facem 10000 sapt viitoare ii facem sigur ,deci tre sa mergem la Metrotehnica.Am ales Metrotehnica pt ca e la 500 de m de casa mea ca altfel...oricum as fi deschis la alte optiuni.Oricum maine am sa trec pe la ei sa stau de vb cu tipul de la service pt ca daca astept pana dupa Pasti s-ar pute sa depasesc de 10000, asa ca as vrea sa discut cu el putin sa nu am pb,mai bine o fac mai devreme.Astept ceva pareri despre acest lucru.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Avatar utilizator
Trainelu
Mesaje: 1708
Membru din: 13 Iun 2008, 07:54
Localitate: Bucuresti

Re: Cat am platit in service-uri.

13 Apr 2009, 09:07

Asteapata pana dupa Pasti - cel putin 1 saptamana, inainte si imediat dupa sarbatori au astia un chef de munca de nu se poate. Nu se intampla nimic daca depasesti 10.000 de km.
ALTEA XL 1.6 STYLANCE
ZENITH GREY
Imagine
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Cat am platit in service-uri.

13 Apr 2009, 11:16

Am fost la Mti si m-a programat pt maine,seful de service a spus ca sa nu depasesc,asa ca am programat-o si asta e....oricum multumesc pt sfat
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Cat am platit in service-uri.

14 Apr 2009, 17:41

Babaets si fete facui azi revizia la MTI,ce pot sa spun decat BRAVO.M-a costat 920ron dar am platit fo 880 ca aveam 10%discount ca masina e cump d la ei si 5% din pretul pieselor.Ce sa zic s-au miscat bine baietzii.Am schimbat ulei + toate filtrele,reglat frane curatat frane,reglat faruri,gresat chedere,testare cu vamagul,testat frane,verificat soclul de sigurante dupa baterie si verificare articulatii.Eu spun ca e mai mult decat ok,iar sincer am fost de-a dreptul incantat de atitudinea atat a responsabilului de service cat si a mecanicului( cu toate ca am stat cu ochii p el si cred k nu a fost prea incantat).
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

16 Apr 2009, 10:33

nu ti se pare ca e putin cam scump pentru prima revizie?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Cat am platit in service-uri.

16 Apr 2009, 10:57

Putin cam dar avand in vedere ca a luat masina din bara in bara la verificat....merge in definitiv.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

16 Apr 2009, 10:58

Breazu scrie:
Babaets si fete facui azi revizia la MTI,ce pot sa spun decat BRAVO.M-a costat 920ron dar am platit fo 880 ca aveam 10%discount ca masina e cump d la ei si 5% din pretul pieselor.Ce sa zic s-au miscat bine baietzii.Am schimbat ulei + toate filtrele,reglat frane curatat frane,reglat faruri,gresat chedere,testare cu vamagul,testat frane,verificat soclul de sigurante dupa baterie si verificare articulatii.Eu spun ca e mai mult decat ok,iar sincer am fost de-a dreptul incantat de atitudinea atat a responsabilului de service cat si a mecanicului( cu toate ca am stat cu ochii p el si cred k nu a fost prea incantat).


Toate service-urile Seat au promotia cu discount 10% la manopera si 5% la consumabile indiferent daca ai cumparat sau nu masina de la ei.
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Cat am platit in service-uri.

16 Apr 2009, 18:54

Asta nu am stiut...
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Avatar utilizator
bluemoon
Mesaje: 45
Membru din: 17 Apr 2009, 11:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

23 Apr 2009, 10:31

Salut,

Am cumparat si eu un Seat Ibiza, din 2003, de 1.2l, 65 de cai(47Kw). Masina a ajuns la onorabila varsta de 60.000 de km si imi apare pe bord ca trebuie sa o duc la un "tratament", revizia tehnica. Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva informatii: care ar fi cel mai accesibil service, autorizat Seat( e foarte important pentru mine modul cum mi-o lucreaza :roll:, dar si partea financiara) si cam cat ar costa aceasta revizie. Am mai intrebat prieteni si am inteles ca mai exista solutia de a cumpara eu piesele si sa ei doar sa mi-o opereze. Ce parare aveti despre aceasta solutie. Am inteles ca ar fi trei service-uri autorizate Seat: Porsche Romania, Metrotehnica, Alt Syncro(care mi-l recomandati).

Va multumesc anticipat pentru ajutor,
Bluemoon
Toti avem propriile noastre masini, ale timpului. Unele ne duc inapoi si se numesc amintiri, altele se numesc visuri si ne duc inainte.

Seat Ibiza alb 2003, 1.2, 65 hp, 47kw
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

23 Apr 2009, 10:38

Recomandarea mea: care iti este mai aproape....in rest sunt cam la fel...alegerea service-ului este subiectiva...
 
Avatar utilizator
bluemoon
Mesaje: 45
Membru din: 17 Apr 2009, 11:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

23 Apr 2009, 10:55

Merci mult pentru raspunsul rapid.

Eu stau in Rahova si cred ca sunt la distante aproximativ egale fata de mine( dintre cele 3 mentionate ). Stiu ca parerile sunt impartite si necunoscand cele 3 service-uri ma intrebam care ar fi cel mai ok. As dori sa ma duc doar la acel service pe viitor, nu sa il schimb. Cam in ce ar consta aceasta revizie si cam cat ar fi ca bani? Crezi ca este o idee ok ca eu sa cumpar piesele si la service sa folosesc doar mana de lucru? Ar fi interesanta si o opinie a manei de lucru( cat de buna este).

:D :D :D :D
Toti avem propriile noastre masini, ale timpului. Unele ne duc inapoi si se numesc amintiri, altele se numesc visuri si ne duc inainte.

Seat Ibiza alb 2003, 1.2, 65 hp, 47kw
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

23 Apr 2009, 11:05

bluemoon scrie:
Merci mult pentru raspunsul rapid.

Eu stau in Rahova si cred ca sunt la distante aproximativ egale fata de mine( dintre cele 3 mentionate ). Stiu ca parerile sunt impartite si necunoscand cele 3 service-uri ma intrebam care ar fi cel mai ok. As dori sa ma duc doar la acel service pe viitor, nu sa il schimb. Cam in ce ar consta aceasta revizie si cam cat ar fi ca bani? Crezi ca este o idee ok ca eu sa cumpar piesele si la service sa folosesc doar mana de lucru? Ar fi interesanta si o opinie a manei de lucru( cat de buna este).

:D :D :D :D


Sunt unele service-uri care un accepta sa vii nici macar cu uleiul tau...deci o prima departajare ar fi dupa acest criteriu...cat despre mana de lucru, din nou parerile sunt subiective...asa ca cel mai bine ar fi sa mergi unde te hotarasti tu....vezi ca la aria de service-uri ai cateva comentarii despre acestea, cu bunele si relele de rigoare.
 
Avatar utilizator
monoxid
Mesaje: 33
Membru din: 03 Mai 2009, 06:56
Localitate: Iasi/Bacau
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

05 Mai 2009, 12:16

Eu am aproape 45000 KM si tre sa fac a treia revizie. Primele 2 le-am facut la Moldotrans in Iasi cu schimb de ulei Castrol GTX si filtre. Prima data a costat vreo 270 de ron dar sincer nu stiu ce mi-au facut iar a doua oara vreo 700 de ron. Acum ma astept la vreo 400 avand in vedere ca nu mai fac la reprezentanta si vreau sa schimb si lichidul de frana ca am 2 ani de cand am luat-o si se simte. Uleiul l-am gasit (surprinzator) in Kaufland la oferta 99,99 Ron 4 L GTX 10/40W.
Rock on!
Ibiza 1,4 85 cai.
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Cat am platit in service-uri.

06 Mai 2009, 11:51

am si eu o intrebare...cred ca mi sa dus freonul de la AC,intra pe garantie sau nu?
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator