Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

Helllllp!!!! Masinuta mea e posedata:)

16 Ian 2010, 21:52

Cum scrie si in titlu masinuta mea Seat Ibiza Exclusive 6L model 2009 de la un timp a inceput sa se comporte ciudat.Din 2008 de cand am achizitionat-o de noua niciodata nu a ticait semnalizatorul doar se aprinde sageata si clipoceste.Acum 2 zile masinuta mea a inceput la un semnal sa ticaie.vre-o doua schimbari de sens a ticait dupa care iar a revenit la "normal"In momentul de fata ticaie numai cand vrea ea.Alta intamplare ciudata a fost cand am oprit la un magazin si uitand farurile aprinse cand am deschis usa a inceput sa urle ca un fel de banganit.Dupa oprirea farurilor s-a oprit si banganitu.am mai incercat de 2 ori si nu s-a mai auzit nimic.Poate o sa va intrebati cum de nu m-am prins pana acum de chestiile astea.ideea e ca nu am stiut ca are atentionare de faruri aprinse iar alta ocazie nu am avut sa merg cu alt seat sa vad daca la ei ticaie semnalizatorul.Inainte de toate aceste am fost la pbv2 pt revizie.nici cei de acolo s-au prins iar testarea cu VAG-COMU nu a dat nici o eroare.
Eu zic ca e din releu de semnalizare dar nu am reusit sa-l identific pt ca acum iar nu mai ticaie.Voi ce parere aveti?Ati mai patit asa ceva?
Astept raspuns si o sa va tin la curent cu aceste lucruri sa vad cum se comporta.
Bafta tuturor
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Helllllp!!!! Masinuta mea e posedata:)

16 Ian 2010, 22:05

De semnalizarea sonora a directiei de mers si a lunimilor aprinse, cand scoti cheia din contact, cu usa deschisa, este responsabil un mic element montat in bord.
Este un buzer care se schimba usor, dar daca masina este noua...trebuie sa schimbe tot bordul, ca nu au voie sa le repare.
Mergi la service si rezolva problema cat mai ai garantie.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

Re: Helllllp!!!! Masinuta mea e posedata:)

16 Ian 2010, 22:54

ms frumos pt raspuns.se poate identifica ca nu vreau sa imi umble baietii la ea mai ales mecanicii de la porche.mai bine imi bag mana eu si il schimb decat sa o las pe mana "mecanicilor aia."multumes anticipat
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator