Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

intrebare de estetica

03 Mar 2010, 19:39

anul trecut am intentionat sa pun la ibizul meu aparatori de noroi....dar m-a lamurit un coleg de p-acilea (luci parca) despre imaginea neplacuta pe care o dau acestea, unei masini mai rotunjoare...si l-am ascultat...si bine am facut :thumbleft:
acu...mi-a trecut un glont sa montez deflectoare de vant (numai la usile fata)....dar nu am vazut inca la nimeni de pe forum montat asa ceva...
ce parere aveti, pe langa aspectul practic....cu estetica, cum e?!? :drunken:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
andrei.27kim
Mesaje: 2498
Membru din: 27 Mai 2008, 20:06
Localitate: Iasi
Contact:

Re: intrebare de estetica

03 Mar 2010, 19:42

Baltazar are montate deflectoare de vant pe usile fata arunca o privire pe topicul lui ... masina e tot rosie cu atat mai bine:D
parere personala : eu zic ca arata ok ma batea si pe mine gandul sami pun
sa ne tii la curent cu decizia :)
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: intrebare de estetica

03 Mar 2010, 19:47

luasem la rand toate ibizele :blackeye: si nu gaseam niciuna :bounce: mersic
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Dunky
Mesaje: 933
Membru din: 25 Ian 2009, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: intrebare de estetica

10 Mar 2010, 12:13

mie unul nu-mi plac deflectoarele de vant dau un aspect de dacie masini e doar o parere sper sa nu jignesc pe nimeni dar eu nu prea merg cu geamul deschis vara e cald deci aer conditionat doar in ambuteaje las geamul jos si iarna frig geamurile inchise parerea mea
Viata-i grea dar trece!
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: intrebare de estetica

15 Iun 2010, 13:01

Colegul Dunky are dreptate dar pentru fumatori eu spun ca sunt practice,asa ca si eu as vrea sa vad cum se vad ca ma bate si pe mine gandul sa imi pun.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: intrebare de estetica

15 Iun 2010, 14:17

dupa 1-2 luni de utilizare sa va spun parerea mea:
sunt practice pentru fumatori (zic colegii) ca nu le imprestie scrumul prin habitaclu
din punct de vedere al ploii, e bine cu el intredeschis ca nu ploua inside...
din punct de vedere al aerisirii...cam neplacut: fie geamul ridicat impiedica ventilarea, fie geamul lasat prea mult, trage curentul chiar la ceafa.
din punct de vedere al aburirii...geamul se dezabureste greu (trebuie deschis mai mult) si, oricum, trebuie dat drumul la ventilator
deci...rentabilitate/utilitate cam de 40%
ah, si fiind nitel fumuriu, mai obtureaza nitel vederea laterala.
sa vedem la iarna
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
razvan.sti
Mesaje: 18
Membru din: 08 Feb 2020, 12:01

Re: intrebare de estetica

10 Aug 2021, 13:31

Salut, incerc sa mai caut topicuri despre deflectoare pe forum si nu gasesc. Ma bate si pe mine gandul sa pun pe un Leon 5F8 si sa las geamurile putin sa nu mai iau foc cand intru in masina. Momentan nu las geamurile ca am santier langa si cand bate praful ar intra direct, ma gandesc ca astea mai protejeaza putin.
Pana la urma ce ai facut cu ele atunci, le-ai tinut pe masina? Si iarna cum sunt, mai ales cand da gheata pe masina?
Multumesc, drumuri bune!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori