Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
MaaIS
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2014, 14:50

Demontare aeroterma

29 Oct 2014, 11:44

Salut,
Sunt nou pe forum, va multumesc pentru foarte multe informatii care se gasesc pe acest forum,recent am demontat si eu aeroterma din cauza ca facea zhomote in treapta 3 si 4, am demontato fara sa dau bordul jos dupa tutorialul care era postat aici, ceea ce e foarte dificil de facut sfatul meu este sa aveti mare grija la montare inapoi din cauza spatiului foarte mic exista posibilitatea ca aeroterma sa iasa de pe pozitie are acele 4 cauciucuri care trebuie fixata bine ceea ce sa intamplat si la mine si acum trebuie sa o dau jos iar :blackeye: , dupa gresare si curatare mare diferenta nu este asa ca nu demontati decat daca este prea uzata sau zgomotul este prea mare !
Va multumeste pt tuturiale!!
 
Avatar utilizator
nastasedan
Mesaje: 594
Membru din: 21 Feb 2014, 08:52
Contact:

Re: Demontare aeroterma

29 Oct 2014, 12:22

Acelasi procedeu l-am facut si eu, tot din cauza zgomotelor pe treptele 3 si 4 si la mine rezultatul a fost foarte ok. Nu mai am nici cel mai mic zgomot sau trepidatie pe treptele alea. Montajul a fost destul de simplu, dar intradevar cele 4 picioruse de caucic trebuie fixate bine pentru ca in ele se tine motorasul :hi
Seat Ibiza 6L 1.4 16v Powered by DIMSPORT
 
MaaIS
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2014, 14:50

Re: Demontare aeroterma

29 Oct 2014, 12:31

nastasedan scrie:
Acelasi procedeu l-am facut si eu, tot din cauza zgomotelor pe treptele 3 si 4 si la mine rezultatul a fost foarte ok. Nu mai am nici cel mai mic zgomot sau trepidatie pe treptele alea. Montajul a fost destul de simplu, dar intradevar cele 4 picioruse de caucic trebuie fixate bine pentru ca in ele se tine motorasul :hi



Cu ce ai curatat aeroterma?
 
Avatar utilizator
nastasedan
Mesaje: 594
Membru din: 21 Feb 2014, 08:52
Contact:

Re: Demontare aeroterma

29 Oct 2014, 12:51

Cu WD-40 si am folosit un compresor care a suflat mare parte din praf si ce mai era pe acolo :D
Seat Ibiza 6L 1.4 16v Powered by DIMSPORT

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori