Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
alinush
Mesaje: 218
Membru din: 25 Mar 2009, 09:28
Localitate: CS
Contact:

Re: Chevrolet Aveo şi Skoda Fabia 2. vs Sandero alias Sandel :D

10 Iun 2009, 06:54

Deci sa inteleg ca am rezolvat-o si pe asta...:))
E bine si asa....
Eu am spus-o ...si nu vreau sa ma repet...Ibiza nu este cea mai buna din clasa mica...nici nu cred c-a fost vreodata...eu spun doar ca ...in opinia mea...e cea mai frumoasa...atat...
De castigat ...nu poate castiga ...are multe atu'uri ...dar si multe dezavantaje in comparatie cu alte modele din clasa...si in plus pana sa fie cumparat de VW.. Seat'u nu a impresionat...nici design, nici fiabilitate etc.
Cat despre topicu asta...isi are rost...da' fiecare vine cu argumentele lui ...
Eu unu nu le-a incercat pe toate de aici ...dar :
- Chevy - e ok ...dar nu impresioneaza...delok kiar...are ceva reprize pt motoru' ei
- Skoda fabia 2...de la Skoda pot spune ca am incercat tot de la Felicia spre Octavia II facelift sau III cum vreti sa-i spuneti ...Fabia mi-a placut mai mult primul model
- Sandel ... nu pot cu Dacia...desi pe dacie am inceput...ca multi dintre noi ....Parerea unora despre Sandel ...foarte buna in comparatie cu Logan...Eu unu nu ma pronunt...
- Ibiza - vreau sa incerc ultimul model ... e destul de laudat...
Daca esti jmeker, da-ti un cap in gura :)
ibiza - 1.4, 75 Cp, 2002 "blau oceanic"
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Chevrolet Aveo şi Skoda Fabia 2. vs Sandero alias Sandel :D

22 Iun 2009, 21:16

-aveo nu m-a incantat ca sa-l conduc,in schimb am mers cu o fabia si mi-a placut,am ramas paff cand am vazut ca torpedoul era si refrigerat.
-ibiza nu mi-a placut la capitolul sofat(testul de indemanare de euforia :roll: ),m-am simtit ca-ntr-o barca pe valuri.designul ei ma atrage mult,mai ales daca ma gandesc la SC.
-sandero l-am testat cand a fost lansat(aproape ca s-a rugat dealeru sa o iau in test).n-am gasit nimic care sa-mi placa.e o masina ideala pt cei care nu vor sa se incurce cu SHuri de renume.e ok pretul pt cat ofera...dar eu am alte criterii
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Chevrolet Aveo şi Skoda Fabia 2. vs Sandero alias Sandel :D

22 Iun 2009, 21:19

CERT,SKODA FABIA :bounce:
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Chevrolet Aveo şi Skoda Fabia 2. vs Sandero alias Sandel :D

23 Iun 2009, 13:08

uitasem sa scriu in postul meu anterior de faptul ca fabia nu-mi place la exterior...usile sunt hidoase...parca ar fi de frigider.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chevrolet Aveo şi Skoda Fabia 2. vs Sandero alias Sandel :D

24 Iun 2009, 11:50

tibi, ideea este ca masina e mai confortabila decat ibiza, ia curbele ceva mai bine decat cea veche....dar intr-adevar are suspensiile mai moi decat 6L...avantaj insa ca are ampatamentul cel mai mare din clasa ei=> better driveability..
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori