Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Ic3-T
Subiect Autor
Mesaje: 20
Membru din: 13 Apr 2008, 17:34
Localitate: Constanta
Contact:

injectie

13 Apr 2008, 17:46

Am avut o problema cu ibiza mea, 1,4 85CP legata de injectie... fara nici un semn m'am trezit peste noapte ca mashina imi mergea doar in 3 pistoane... am fost la service... bine'ntzeles ca oamenii (romani normal :P) au incercat sa ma convinga ca injectorul este infundat, nu se mai poate face nika cu el, tre' sa iau altu'... n'am crezut shi pana la urma am reushit sa'l desfund shi motorul shi'a revenit, dar totushi am observat o scadere a puterii motorului dupa avaria asta... a mai avut cineva asemenea probleme la ibiza? tzin sa mentzionez ca am doar 8000 de km... shi problemele la injectzie imi par cam dubioase la km ashtia... sa fie oare de la benzina proasta? alimentez numai de la omv de luni de zile... insa cu 95... cineva mi'a zi ca'n romania indicat ar fi sa alimentez totushi cu 98 (datorita calitatzii slabe a benzinei), cu toate ca pe capacul rezervorului scrie doar 95... avetzi vreo idee despre ce ar fi putut cauza asha ceva? urmeaza sa merg shi la revizie cat de curand, shi ar fi bine sa shtiu la ce sa umblu ca sa rezolv problema; este o shansa totushi, avand in vdr ca nu este un lucru prea indicat sa mergi la service pt constatari :)... a devenit destul de scump la dona constanta orice interventzie :D... ashtept ajutor
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

14 Apr 2008, 21:21

masina mea nu a vazut decat benzina de la OMV de 95, foarte rar alimentand cu Carrera 100. Are un comportament excelent cu aceasta benzina...deci nu cred sa fie din cauza carburantului. Doar daca bagai de la vreo statie fantoma, dar asa... :shock:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Ic3-T
Subiect Autor
Mesaje: 20
Membru din: 13 Apr 2008, 17:34
Localitate: Constanta
Contact:

15 Apr 2008, 17:24

nu jtiu frate care'i faza... ma cam supara chestia asta... mai ales pt ca cei de la dona nu's in stare sa'mi spuna un motiv pt care s'a'ntamplat asta (decat ala de la garantzie care s'a spalat rpd pe maini --> "benzina e de vina, a'nfundat injectoru"), d'apai sa mai shi rezolve problema... dac'ar fi dupa ei ar zice "schimba motoru"... ce dreaq'... de'abia ma tzin dupa polo 1.2 cu ea... shi mai mult se simte cand dau drumu' la aer cond... shi... vine vara... cred c'o dau io pana la urma dupa ce'o repar acuma shi'i fac revizia... eventual, in functzie de pretz poate ma upgradez la noua ibiza in iunie-iulie cand apare in ro...
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

16 Apr 2008, 08:16

incearca sa o testezi cu VAG-ul...
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori