Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
robertgabriel73
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 14 Feb 2023, 12:01

Probleme deschidere geamuri

14 Feb 2023, 12:31

Detin un Seat Ibiza 1.2 benzina an 2003,acum 2 zile am fost la un electrician de am schimbat maneta de semnalizare si stergatoare si de cand am luat nu mai imi merg geamurile pe fata,in momentul cand am luat masina de la electrician nu am deschis geamurile,am venit acasa si cand am plecat dimineata mi-am dat seama ca geamurile nu mai merg,in capul meu a fost ca sau dus butoanele,am mai avut probleme cu butoanele,m-am uitat pe net si am cumparat alte butoane noi,le-am montat eu si tot nu merg,m-am suit in masina si m-am intors inapoi la electrician unde am montat maneta de semnalizare,mi-a spus ca nu este de la el si ca geamurile au alta problema,a verificat si sigurantele si cu cheia in usa daca geamurile coboara si urca si coborau,mi-a spus sa las masina saptamana asta la el sa verifice firele care duc in calculatorul de bord,a mai spus ca poate sa fie calculatorul de bord dus,voi ce parere aveti,ce poate sa fie,are dreptate electricianul?l-am intrebat cat ma costa sa depisteze problema la geamuri si a spus 150 lei constatarea :(
 
zaheyu
Mesaje: 4
Membru din: 31 Mai 2014, 04:46

Re: Probleme deschidere geamuri

14 Ian 2024, 20:51

Postez și eu aici ca tot de închidere geamuri tine.
Am observat azi ca nu mai merge închiderea automata la ambele geamuri. Coborârea auto merge. Acum câteva zile le-am forțat puțin fiind înghețate. Am electrice doar pe fata.
Ce credeti ca s-a întâmplat? E ceva de schimbat?
Multumesc.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori