Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Alexandrup03
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2019, 15:37

Bataie repetitiva.

13 Ian 2019, 10:44

Salut, sunt nou in domeniul masinilor, iar prima masina personala este un Seat Ibiza 6L 2005. De cand am cumparat-o am avut in plan sa ii remediez orice problema astfel sa stiu ca pot sa plec la drum oricand. De curand am schimbat placutele si discurile, iar intre timp nu am avut nicio problema pana cand am luat un viraj stanga si am sesizat un zgomot destul de puternic. Mai pe scurt, este sesizabil undeva la peste 30-40 km/h atunci cand trag catusi de putin de volan in stanga, iar aceasta bataie repetitiva creste odata cu viteza masinii (este un zgomot similar unei masini de spalat haine "tac tac tac tac"). Cand am probat masina am fost cu cineva care se pricepe si a testat virajele si directia, ramananc cu o impresie buna cum ca ar fi bine stransa masina in bucsii si ca nu ar bate nimic la viraje stranse la acceleratie. Astept parerile voastre, poate cineva s-a mai confruntat cu aceasta problema sau are o idee despre ce se petrece sub capota. Multumesc!
 
diesel
Mesaje: 50
Membru din: 12 Mai 2010, 13:23
Localitate: Bucuresti

Re: Bataie repetitiva.

15 Ian 2019, 13:58

Si eu am aceeasi problema si nu am descoperit de la ce ar putea fi
 
Avatar utilizator
cornel-b
Mesaje: 34
Membru din: 04 Aug 2015, 17:04
Localitate: Bucuresti

Re: Bataie repetitiva.

25 Ian 2019, 16:36

Salut,
Se simte o bataie in pedala sau trepidatie in volan, in momentul in care franezi usor ?
Ibiza 6l
 
Alexandrup03
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2019, 15:37

Re: Bataie repetitiva.

13 Feb 2019, 22:54

Da

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Justme1010 și 20 vizitatori