Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

24 Ian 2008, 21:20

frana de mana trebuie sa fie lasata jos atunci cand strangi cablul...pentru ca acesta trebuie sa stea lejer, nu sa fie intins. dar dupa ce termini de reglat...cel mai bine ar fi ca frana de mana sa tina cam la doi dinti. eu am o ruda pe la service si mai intreb si eu pe acolo...iar ce mi se explica...postez aici :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

24 Ian 2008, 21:23

Dar nu este prea jos la 2 dinti, parerea mea, asta ar insemna sa se ridice foarte puitn frana de mana si asa cum ai patit si tu, oare nu-i posibil sa frece palcutele pe discuri in timpul mersului ?
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
andrey1985
Mesaje: 47
Membru din: 27 Dec 2007, 00:05
Localitate: Slatina

frana de mana

24 Ian 2008, 21:49

Mai fratilor, eu la ibiza mea, frana de mana se ridica foarte mult. Si asa a fost de cand am luat-o. Trebuie sa o mai strang sau asa e normal sa fie?
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

24 Ian 2008, 21:56

standard asa vine setata. dar pentru nebuneala noastra...poti sa o mai lasi in jos. nu exista nici un impediment in asta.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
andrey1985
Mesaje: 47
Membru din: 27 Dec 2007, 00:05
Localitate: Slatina

mersi

24 Ian 2008, 21:58

Dar stii care e toata treaba; eu m-am uitat o data unde se strange sub suportu de pahare(de abia am dat ala la o parte) si mi s-a parut ca era stransa la maxim; sau poate mi s-a parut doar. A fost noua masina, asa ca nu avea cine sa il stranga. Mersi oricum
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

25 Ian 2008, 16:50

Cam stiu ce-mi scartie, la viraje imi scartie scaunul si asta de 2 zile...ce-i de facut ?
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

25 Ian 2008, 16:59

cel mai bine este sa il dai jos...iar apoi sa te chinui sa il pui la loc...am auzit mai multi cu aceeasi problema
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

25 Ian 2008, 19:49

luci_ct scrie:
cel mai bine este sa il dai jos...iar apoi sa te chinui sa il pui la loc...am auzit mai multi cu aceeasi problema


Se pune greu la loc ?
Persoanele care au mai avut aceeasi problema cum au rezolvat-o ?
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

25 Ian 2008, 21:34

iti dai seama ca au rezolvat-o dupa ce au dat jos scaunu....daca nu reusesti...am eu un fotoliu in + prin casa...glumeam...sper sa nu te superi!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

25 Ian 2008, 21:38

Stai linistit, cum sa ma supar...)), nu-mi trebuie fotoliu deoarece eu am scaunele sport de fabrica si nu vreau sa le schimb nici in ruptul capului...:)

Stie cineva in cate suruburi ii prins scaunul ?
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
RadiON
Mesaje: 15
Membru din: 22 Iun 2008, 01:13

22 Iun 2008, 04:21

luci_ct scrie:
standard asa vine setata. dar pentru nebuneala noastra...poti sa o mai lasi in jos. nu exista nici un impediment in asta.

Bate campii... sa nu va duceti cu frina modificata la Dona ca pierdeti garantia.(Cine si injura).
1.4 tdi mere si in trei
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

22 Iun 2008, 08:58

RadiON scrie:
luci_ct scrie:
standard asa vine setata. dar pentru nebuneala noastra...poti sa o mai lasi in jos. nu exista nici un impediment in asta.

Bate campii... sa nu va duceti cu frina modificata la Dona ca pierdeti garantia.(Cine si injura).

1. Nu stiu daca ai citit undeva pe forum ca cineva bate campii
2. Nu stiu ce legatura ai tu cu Seat si cu Dona service de tot vorbesti neavizat in legatura cu pierdutul garantiei, mai bine documenteaza-te si nu mai vorbi in necunostinta de cauza.
3. Eu lucrez cu ei de ani de zile, deoarece am achizitionat de-a lungul anilor mai multe masini de la ei, asa ca te rog sa postezi ce trebuie si sa nu dezinformezi pe cei de pe forum
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: scartait spate

19 Sep 2009, 16:30

in sfarsit dupa multe cautari si multi nervi am depistat unul din zgomotele care vin din partea din spate...si anume flansa de la amortizor care trebuie schimbata. din ce stiu, este bine sa fie schimbate amandoua. stie cineva daca sunt marci diferite, marci mai bune care produc asa ceva?. la reprezentanta este vreo 90 de ron bucata
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
andrei.27kim
Mesaje: 2498
Membru din: 27 Mai 2008, 20:06
Localitate: Iasi
Contact:

Re: scartait spate

19 Sep 2009, 21:04

si eu trebuie sami schimb flansele ... am gasit la 45 lei bucata la un service care se ocupa doar de vag'uri ... nu stiu ce furnizor au pt flansele astea da miau garantat ca is bune si ca nu o sa mai faca ca acum ... daca le schimbi inaintea mea te rog sa mai postezi sa spui daca au disparut zgomotele eventual si cat a ajuns toata treaba la tine
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Subiect Autor
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: scartait spate

22 Sep 2009, 14:45

am gasit la pretul de 45 de ron marca Lemforder care am auzit ca echipeaza masinile BMW. Din ce am citit, toti au o parere buna. Stie cineva ceva despre ele sau are in dotare asa ceva?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori