Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Seathecar
Subiect Autor
Mesaje: 21
Membru din: 09 Mai 2017, 10:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Martor ulei ibiza 1.4 BBY

26 Feb 2018, 21:33

Am o ibiza 1.4 motor bby, din 2003
Problema cam mare dupa mine,
Astazi cand veneam de la serviciu, adica cam dupa 40 min de mers ca melcul prin militari de pe a1, mi s-a aprins martorul de ulei, si merge intermiten, ba s-a oprit, am oprit masina, dupa ce merg putin cu ea, iar se aprinde intermitent, am verificat uleiul, este la nivel, ba chiar mai mult de jumateatea aia de pe joja cam la max, sa zic, mi-am sunat mecanicul, mi-a spus ca n-am presiune in ulei, si daca imi ramane aprins sa o opresc si sa o las acolo, ideea este ca am mai mers, s-a mai stins, i-ar s-a aprins, si tot asa, de cateva ori, intr-un final am ajuns acasa. Aveti vre-o ideie ce se intampla, ma gandesc ca poate este senzorul, pentru ca nu mai am scut si l-am harjait de cateva ori, de mai multe ori, sau pompa, motorul merge ok..

Multumesc anticipat
IBIZA 1.4 16v BKY
Spre succes, inainte
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Another problem here

02 Mar 2018, 08:29

Pe viitor te rog frumos foloseste limba romana si un titlu sugestiv pentru subiectul pe care vrei sa il dezbati. Nu se accepta titluri generice, cu atat mai mult in alta limba. Am editat eu.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Seathecar
Subiect Autor
Mesaje: 21
Membru din: 09 Mai 2017, 10:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Another problem here

17 Oct 2018, 16:50

Cosmin scrie:
Pe viitor te rog frumos foloseste limba romana si un titlu sugestiv pentru subiectul pe care vrei sa il dezbati. Nu se accepta titluri generice, cu atat mai mult in alta limba. Am editat eu.


Multumesc pentru sfat, nu am stiut, ba chiar eram cumva speriat si nici nu mi-am dat seama.

Am rezolvat prin schimbarea senzorului de ulei, crapase.

zi faina
IBIZA 1.4 16v BKY
Spre succes, inainte

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori