Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
valioval
Subiect Autor
Mesaje: 17
Membru din: 10 Sep 2013, 10:16
Localitate: Pitesti
Contact:

Problema servodirectie seat ibiza 1.2 /6L

26 Feb 2018, 19:12

Buna seara .Am o rugaminte mare aseara din cauza zapezii si a vitezei cineva a intrat cu masina in mine si ma lovit in roata din fata stanga ( sofer ) in afara de faptul ca mi s-a strambat buza de la janta( tabla )/ colt aripa langa far afundata /roata nu pare sa fi avut de suferit dar nu mai am servodirectie deloc sta aprins semnul an- bord volan cu semnul ! ....dabia am dus-o acasa la vreo 8 km .Nu are joc volanul sau sa traga intr o parte sau alta sau sa scoata zgomote roata sau probleme cu franele nimic ..decat ca mergea sa rasucesc foarte greu\ servo lipsa total .Lichid este in vasul de servo normal nu este sparta sau atinsa pompa mufele sunt bagate bine ce sa intamplat de ce nu merge pompa nu cred ca este din caseta de directie problema ...lipseste ceva \dar ce va rog sa ma ajutati cu un raspuns mai rapid am nevoie de masina nu pot pleca cu ia asa ma pricep si inteleg dar nu stiu cu ce sa incep si frigul acesta ....multumesc mult .
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Problema servodirectie seat ibiza 1.2 /6L

26 Feb 2018, 22:08

Siguranta de pe baterie? legatura la masa care este pe "oala" amortizorului?
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
radumihai012
Mesaje: 27
Membru din: 30 Dec 2016, 05:01

Re: Problema servodirectie seat ibiza 1.2 /6L

27 Feb 2018, 13:04

Servo la Ibiza 6l este exact în stânga lângă aripa , sa nu se fi spart borcanul

Trimis de pe al meu K4000_PRO folosind Tapatalk
Seat Cordoba 1.4 16v 75 cp bby 2004

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori