Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
vlad7nrc
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 01 Noi 2016, 17:27

Zgomot viraj stanga !!

04 Feb 2017, 21:11

Salut !! De curand am un seat ibiza 1.2 12v 2007 si dupa un mers agresiv in Bucuresti am aflat ca portfuzeta dreapta era indoita cu aprox 2 grade (de inlocuit)....am schimbat o ...am inlocuit si bucsile mari la brate ...articulatia stanga di spre cutia de viteze si pivotii fata ...problema este ca pana in 50 la ora nu se aude nimic ...cand virez si usor stanga la peste 70-80 la ora se aude cauciucul (rizurile pe asfalt)....dupa ce am schimbat toate cele enuntate mai sus am facut geometria...tipul de acolo mi a zis ca mergand cu portfuzeta indoita cauciucurile au capatat o uzura aiurea...mai ales cel stanga pe interior..cu rotile drepte se aude ft putin...cand virez stanga ma gandesc ca roata se inclina stanga si calca pe crampoanele neuzate de cand am mers cu roata stramba din cauza portfuzetei...la 120 la ora zgomotul e mai mic....la 60 70 e deranjant...cu cat maresc unghiul de virare se aude mai pronuntat....cauciucurile sunt all season 195.55.15...volanul nu bate nu tremura directia sta dreapta daca dau drumul la volan pe drum drept...oarecum se simte o vibratie in volan cat sa o simti.orice sugestie e binevenita!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori