Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
immpistoff
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 22 Noi 2016, 22:52

consum baterie in repaus

22 Noi 2016, 23:05

Salutari tuturor sunt un nou posesor al unu seat ibiza 2007 facelift, recent am dus masina la mecanic sa ii faca o verificare generala si bateria hop a dat coltu , a puso pe redresor si el a descoperit ca in repaus consumatorii de pe masina manaca circa 0.1 v cea ce este mult in opinia lui, ei ar trebui sa manace cam 0.01-0.02 v si de asta bateria a murit de odata. Chestia este ca eu nu stiu ce consum ar trebui sa aiba masina in repaus , alternatorul e ok tensiunea cu care bateria este incarcata e ok dar consumul asta in repaus ar fi cam mare si introduce niste goluri mari in timp, deci credeti ca acest consum este mare sau pur si simplu trebuie sa schimb bateria si gata ?

Multumesc anticipat :hi

P.S schema de la tabloul de sigurante este la fel ca pe un seat ibiza din 2003 de exemplu (dpdv al sigrantelor si la ce sunt ele asociate?) pentru ca eu nu am acel cartonas care sa imi indice ce siguranta sunt asociate functiilor/sistemelor de pe masina

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori