Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Cech Gaby
Subiect Autor
Mesaje: 8
Membru din: 05 Feb 2016, 09:02

Problema Casetofon

06 Feb 2016, 19:44

Hello all,

Sunt nou pe aici, mi-am cumparar o ibiza 2008(1.9 Tdi 100 hp) de o saptamana. Am vazut ca pe casetofon in partea dreapta scrie "mp3". Am pus un cd mp3 de pe alta masina si surpriza:( nu merge. Aveti idee dc? Asta o data si o adoua intrebare:) azi cand faceam curat in masina am vazut la pedala de acceleratie un blocant ca un surub, ma ajuta cu ceva daca il scot/micsorez?
 
Avatar utilizator
RedCatalin07
Mesaje: 64
Membru din: 28 Iun 2015, 22:49
Localitate: Braila

Re: Problema Casetofon

06 Feb 2016, 19:59

Salut ! Sa stapanesti sanatos masina, sa ai parte de ea !
La fel si eu am patit cu cd-playerul , un ALANA pe care scria MP3 pe cartea sa insa cand am introdus un CD-MP3 nu a functionat. Ulterior l-am schimbat cu un Sony XPLOD care are MP3 :))
Cat despre pedala, sfatul meu e sa lasi surubul asa, nu vad cu ce te-ar putea incurca, banuiesc ca daca il scoti chiar ajungi cu acceleratia la podea fizic vorbind :)))
SEAT Ibiza 1.4 16V 75CP RED FURY
 
Cech Gaby
Subiect Autor
Mesaje: 8
Membru din: 05 Feb 2016, 09:02

Re: Problema Casetofon

06 Feb 2016, 20:05

Merci mult de tot :) o sa pun si poze cu "Bombitza" care imi place cum trage dar cred ca o sa-i fac si un chip tuning sa o duc in 135 hp . App o alta chestie pe care am obs este ca la viteze mai mari de 125 km/h volanul are o trepidatie destul de mare. Idee de la ce ar putea fi? Am inteles ca unu dintre motive poate sa fie proasta echilibrare a rotilor. Pareri:)?
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Problema Casetofon

07 Feb 2016, 00:02

Bine ai venit! Arunca un ochi si peste sectiunea de recomandari privind folosirea forumului. Sunt chestii interesante de citit si folosit.

Imi permit sa citez:

Cosmin scrie:
As vrea sa va atrag atentia aupra unor minime recomandari ........

.....nu mai folositi expresiile "Pareri?", "Astept pareri", "Astept raspuns" si orice alte combinatii similare. Sper ca e evident de ce.

:hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
sirbumarius
Mesaje: 49
Membru din: 04 Apr 2016, 21:39

Re: Problema Casetofon

24 Apr 2017, 20:29

Cd-urile trebuie facute la viteza minima ca sa mearga.

Trimis de pe al meu FRD-L09 folosind Tapatalk

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori