Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Nykole
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 03 Iul 2012, 00:16

Helllp me

05 Iul 2012, 23:33

Probleme la bord am si eu ... Dak ma poate ajuta cineva... Nu imi merge pe bord ecranul mic care am inteles ca este cu temperatura sau ceva de genul ca doar ce am cunparat-o un seat ibitza 2001 si tot pe bord imi da aprins airbag-ul ibteleg ca e ceva probleme dar am bagat p tester nu merge stearsa eroarea ... Tre sa ma duc si la rar cu ea ... Nust ce o sa fac .. Help
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Helllp me

06 Iul 2012, 00:32

iti intelegem disperarea, dar trebuie sa te straduiesti sa scrii corect, in primul rand. apoi, problemele probabil existau in momentul in care ai cumparat masina, atunci ar fi trebuit sa faci verificare temeinica.

cauze pt martorul de airbaguri sunt mai multe, tu spera sa fie doar un fir si sa nu fie sarite... in fine, ideea e ca pt probleme majore singurul sfat pe care il poti primi este sa te duci la un mecanic bun.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Helllp me

06 Iul 2012, 15:26

singura chestie pe care am inteles-o este ca tre sa mergi cu masina la rar si ca ai martorul de airbag aprins.
pt martor iti recomand o testare cu vag-comul.....adik sa o pui pe tester.....si pt rar, nu cred ca te putem ajuta in vreun fel...

referitor la ecranul mic......cu temperatura.....nush ce zici acolo, pentru ca temperatura este afisata pe ecranul playerului!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori