Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Buburuza rosie :)))

03 Iul 2008, 21:14

Salutare tuturor!

N-as fi crezut insa iata ca postez si la sectiunea "Ibiza mea", pentru ca de ieri suntem mai bogati cu o masinuta tare draguta si simpatica. E vorba de un Seat Ibiza an 2005, cu 31 000 km la bord, rosie, cu motor de 1.4L si cu dotarile standard, dar care pe noi sincer deocamdata ne satisfac.
Am mai povestit la topicul "Pretul corect" din sectiunea "Bazar" cum si pentru cine am luat masinuta, nu vreau sa mai plictisesc inca o data aici.
Astazi, la solicitarea expresa a sotiei ( :roll: ) am facut si eu o tura cu masina. Impresia generala este una foarte foarte buna, masina se misca foarte bine, e vanjoasa rau dupa gustul nostru de "pensionari". Ce am sesizat este ca trage un pic dreapta si in consecinta vom merge la o vulcanizare pentru echilibrarea rotilor (vedem dupa daca are efect au ba), in exterior are cateva zgarieturi care sigur vor iesi la polish, in rest sunt chestiuni care dupa parerea mea la 3 ani de mers in Romania e normal sa existe (in special plasticele din interior cam "canta"). O sa vedem cu timpul ce si cum, insa masinuta ne-a incantat si speram sa avem noroc de ea.
I-am facut si un plin cu Efix (ar trebui nea Patriciu sa imi dea si mie un comision la cat Efix am bagat in masinutele mele! :lol: ), am odorizat-o si cand voi avea ceva timp o sa o curat pe dinauntru cu renumitele servetele umede de la OMV.
Nu avem in plan modificari de anvergura, insa in limita posibilitatilor vom incerca sa o tinem cat mai in puf pe don'soara buburuza rosie.
Cam asta e in mare, cu poze vom reveni atunci cand le vom descarca de pe telefon...deh, lenea e cam mare cateodata... :oops:
Cu bine!
:D
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

03 Iul 2008, 21:19

aici trebuia sotia sa posteze :D :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

03 Iul 2008, 21:22

Aoleu, m-ai tinut minte. :D :D :D :D
Cum sa-ti zic, sotia e cu masina la plimbare... :lol: :lol: ...eu nu am mai insotit-o tocmai ca sa capete incredere si sa nu o mai cicalesc eu mai rau ca o mama soacra cu mustata. Insa mi-a promis ca isi va face cont si va intra in contact cu lumea. Sper sa se tina de cuvant.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

03 Iul 2008, 21:23

lasa ca noi nu credem asa ceva...ai lasat sotia sa plece singura, ca sa te bucuri si tu singur de leon :D . vezi poate va faceti flash-uri prin oras din greseala :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

03 Iul 2008, 21:28

luci_ct scrie:
lasa ca noi nu credem asa ceva...ai lasat sotia sa plece singura, ca sa te bucuri si tu singur de leon :D . vezi poate va faceti flash-uri prin oras din greseala :D


Fii atent faza tare, azi veneam spre seara de la tenis (sunt cunoscut sub numele de micul Agassi...asa imi spun baietii la tenis :lol: :lol: :lol: ), prin centru vad o Ibiza rosie...iti dai seama ca i-am dat ceva talpa sa il ajung, din pacate nu era sotia, ea dragalasa era deja acasa si ma astepta cu mancarica...
N-ar fi deci exclus sa ne flsh-uim prin trafic...
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

03 Iul 2008, 21:31

Categoric e offtopic, insa am uitat sa intreb si o fac acum...cam cat tineti voi presiunea in pneuri...eu le-am verificat si erau toate peste 2.6bar, le-am facut deocamdata pe toate 2.2bar, dar nu sunt foarte incantat, ma gandeam ca un 2.2/2.0 = fata/spate ar fi mai realsitic. Ce ziceti?
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

03 Iul 2008, 21:34

ce scrie pe capacul de la rezervor? 2.3 pe fata si 2.1 pe spate. cel putin la mine asa e. si vreau sa zic ca de cand am achizitionat masina...doar de 2 ori am facut presiunea...culmea e ca nu a fost nevoie de nimic in plus pt ca presiunea era aceiasi
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

03 Iul 2008, 21:49

luci_ct scrie:
ce scrie pe capacul de la rezervor? 2.3 pe fata si 2.1 pe spate. cel putin la mine asa e. si vreau sa zic ca de cand am achizitionat masina...doar de 2 ori am facut presiunea...culmea e ca nu a fost nevoie de nimic in plus pt ca presiunea era aceiasi


M-am uitat pe capac, dar am vrut sa am si confirmarea forumistilor. Asa o sa fac, 2.3/2.1. Multam fain luci_ct!!!
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

03 Iul 2008, 21:52

cu placere...suntem aici sa ajutam, nu? :oops:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Iul 2008, 22:31

Felicitari si asteptam pozele :D pana la urma la ce pret te ai inteles?
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

03 Iul 2008, 22:42

Remus scrie:
Felicitari si asteptam pozele :D pana la urma la ce pret te ai inteles?


Multumim Remus!
Coane, ei au cerut 8000, insa spiritul meu de negociator si-a facut din greu simtita prezenta, astfel incat pretul final este de 7500 EUR.
:wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

04 Iul 2008, 09:54

Felicitari pentru noua achizitie si baga multe poze.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

04 Iul 2008, 09:58

Promit solemn ca dupa weekendul asta care cred ca ma va termina fizic si psihic, fac o sedinta foto cu masinile.
Multumesc inca o data pentru primirea Buburuzei rosii.
:wink: :wink: :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

24 Iul 2008, 17:45

Cateva poze mai jos cu buburuza noastra...de fapt a sotiei.
In cateva cuvinte, masina ne place foarte foarte mult (am fost cumintel si mi-a dat-o si mie cateva ture), suntem recunoascatori vechilor proprietari ca au tinut-o foarte bine. Ce sa zic, nu avem de ce ne plange, sunt cateva mici probleme care trebuiesc si vor fi rezolvate atat la revizie cat si dupa, insa per ansamblu e super ok. Nu am iesit mult in afara orasului pentru ca trebuie sa ii facem revizia si in plus nu avem nici rovineta, insa dupa revizie o sa iesim mai mult cu ea sa vedem ce ii poate pielea.
Ce mi-ar placea tare mult ar fi sa ii punem (ca si Leonului) niste jante cat de cat, insa deocamdata bugetul e cel care e asa ca stam cuminti. Cred ca trebuie sa ii scriu de pe acum mosului, sa vedem ce parere are...


Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
jericho
Mesaje: 82
Membru din: 10 Mar 2008, 07:02

24 Iul 2008, 19:37

de rovigneta nu ai nevoie pana la 1 august....
seat ibiza 2008

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori