Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
bizar3
Subiect Autor
Mesaje: 11
Membru din: 28 Noi 2016, 19:47

Seat Ibiza 6L - first project

07 Dec 2017, 02:54

Va salut , va prezint si eu ibiza mea , este prrima mea masina , primita la 18 ani . Pot incepe prin a spune ce i-am facut cand am luat-o. Inainte sa- mi iau permisul masina a stat in parcare aproximativ 1 an jumatate si am vrut sa-i refac motorul , zis si facut , motorul a fost refacut , schimbat tot ce se putea la el . Odata cu refacerea motorului au intervenit si celelalte probleme :)) mai explicit , un check-engine ce m-a disperat de cand am masina . Prima data a fost Sonda , am schimbat-o , tot era aprins iar pe tester mi a dat alternator , schimbat si ala , iar aprins ,de data asta valva egr , schimbata si aia , in final m am lasat pagubas si am lasat o asa.

Datorita anturajului si pasiunii mele am decis ca vreau ceva mai mult de o masina care sa ma duca din punctul A in punctul B asa ca am inceput asa-zisul "proiect" . Ce am schimbat la ea:
- Suspensie sport reglabila , Ta-Technix rosie , incredibil de dura dar este pe gustul meu , sta impecabil pe curbe cu anvelope si roti corespunzatoare. + bilete sport reglabile / flanse schimbate
- Jante 17" 8J ET35 - revopsite
- Boxe Focal Auditor R165S2
-Player Pioneer MVH 280FD
-SubWoofer JBL 1300W + statie Alpine de 700W
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
 
larry
Mesaje: 32
Membru din: 10 Mar 2016, 22:40
Contact:

Re: Seat Ibiza 6L - first project

09 Dec 2017, 11:21

felicitari. te asteptam la intalniri in bucuresti :D
Fresh owner of a Seat Ibiza 6l 1.4 75 hp (momentan)
 
Avatar utilizator
Lucian
Moderator
Mesaje: 387
Membru din: 20 Ian 2011, 19:58
Localitate: Bucharest

Re: Seat Ibiza 6L - first project

09 Dec 2017, 13:24

Bine ai venit! Vorba lui Larry, te asteptam la intalnirile saptamanale! :hi
 
Alex Petre
Mesaje: 1
Membru din: 02 Mar 2018, 01:59

Re: Seat Ibiza 6L - first project

02 Mar 2018, 02:07

Salut!poti sa mi spui si mie ce flanse ai pe masina?multumesc!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori