Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2569
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Seat-ul meu GALBEN:x

22 Feb 2013, 20:09

bya22seat scrie:
bgd_b92 scrie:
bya22seat scrie:
pana la urma cat e ET?vreau sa-mi comanda jante..de cat sa el iau ca mi-e frica daca nu se potrivesc?
Poze voi pune intr-o saptamana cand ii pun jantele cu cauciucuri de vara..asa cu astea de tabla e foarte urata:D


a scris colegul gabi : " 6J 15 H2 ET43 dimensiunea corecta pentru ce te intereseaza " daca nu ai incredere in spusele lu gabi da un telefon la o reprezentanta si cu seria de sasiu iti spune ce ti se potriveste

nu e vorba ca nu am incerdere,dar cineva mai jos a spus alta varianta et= 38..eu nu am de unde sa stiu care dintre variante este cea corecta...ma voi interesa la o sursa sigura..


Iar ce ti-am spus eu este direct din ETKA programul de piese VW.
Pana la urma acel ET nu este atat de important decat intr-o singura situatie: sa nu fie mai mare de 43. Daca e mai mic, asa cum spunea @zeusik, jantele vor fi putin in exteriorul caroseriei, fata de alinierea pasajului rotii (aripii), dand impresia de jante late (vezi Ibiza Cupra care are la jante ET 38-41).
Daca e mai mare aici poate sa apara deranjul: jantele vor fi in interior fata de alinierea pasajului rotii, vor arata ciudat si 100% vor freca de amortizor.
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
bya22seat
Subiect Autor
Mesaje: 17
Membru din: 17 Oct 2012, 18:00

Re: Seat-ul meu GALBEN:x

22 Feb 2013, 21:28

gabidragomir75 scrie:
Sa fiu mai convingator
Imagine

ms:*

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori