Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Skippy
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 21 Aug 2020, 15:46

Informatii Ibiza

23 Aug 2020, 19:32

Salut ,stiu ca mai am un topic legat de Leon 1M la sectiunea aferenta ,insa cred ca am procedat mai bine facand un alt topic pentru ca este vorba de alta masina.
Am gasit Seat Ibiza ca fiind o masina interesanta si o alternativa la Leon ,in functie de diferente.
Din cate stiu ,este costruita pe platforma lui VW Polo (platforma pe care si Fabia este construita).
Imparte acest model aceleasi motorizari ca Seat Leon? (ma intereseaza 1.6MPI sau chiar 1.4MPI)
Este Cordoba aceeasi masina cu Ibizia doar ca varianta berlina (precum Toledo lui Leon) ?
Prin comparatie cu Polo/Fabia ,are o calitate mai buna a materialelor ?
Are Ibiza/Cordoba costuri mai mici de intretinere decat un Seat Leon cu aceeasi motorizare?
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Informatii Ibiza

23 Aug 2020, 20:06

Sunt cam aceleasi costuri, doar ca e ceva mai mica decat Leon. Cordoba = Ibiza cu portbagaj, la fel ca la Leon/Toledo, dupa cum ti s-a raspuns dincolo.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori