Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
POLL_X
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 21 Apr 2013, 14:54
Localitate: craiova

led-ul usa sofer

18 Apr 2017, 21:29

Salutare am un seat ibiza 1.4 fabricat in anul 2005 si este cumparat SH. anul trecut . Problema care a aparut este cu inchiderea centralizata care nu mai lucreaza cum trebuie , adica am 1 usa blocata pe spate stanga , iar cea de pe dreapta face figuri si nu se mai deschide decat cand actionez manerul de 2 ori din int. Bateria din cheie s-a consumat si am schimbat-o acum 1 saptamana . A mers pana ieri si apoi nu a mai cunoscut masina. Azi am reusit sa reconfigurez CHEIA prin metodele citite pe forum , subscriu un exemplu : "" 1.Am pus contactul si nu l-am lasat mai mult de 5 secunde
2.Am scos cheia din contact .
3.Am tinut de butonul de deschis apasat si am apasat butonul de inchis de 3 ori ,dupa care am eliberat ambele butoane pe telecomanda butonul rosu a clipit de 5 ori si masina s`a inchis si deschis singura ""
Pana aici totul este bine , cheia lucreaza normal . Ce ma supara este ca LEDUL DIN USA SOFERULUI NU MAI PALPAIE CAND INCHID MASINA ! Credeti ca este o problema majora ? Se poate anula ( remedia ) Trebuie mers la electrician sa puna tester-ul si sa vada ce s-a intamplat ?
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: led-ul usa sofer

19 Apr 2017, 07:16

Dupa ce rezolvi usa aia blocata permanent si va functiona normal, va merge si ledul respectiv. Ala se aprinde doar cand starea sistemului de inchidere este normala, adica fara erori.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
POLL_X
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 21 Apr 2013, 14:54
Localitate: craiova

Re: led-ul usa sofer

21 Apr 2017, 08:08

multumesc pentru raspuns .

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori