Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
dragosbmb
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 24 Ian 2017, 14:33
Localitate: Slatina

Bumper lip Ibiza + proiectoare galbene!

26 Ian 2017, 12:35

Salutare,

1.Aveti idee de unde pot sa iau si eu o bara din plastic ca cea din imagine? La un pret accesibil si de preferat din Romania?

2. Este legal sa ai folie galbena pe proiectoare?

Multumesc anticipat!
Imagine
 
Avatar utilizator
RD-Woo
Mesaje: 515
Membru din: 03 Aug 2015, 23:18

Re: Bumper lip Ibiza + proiectoare galbene!

26 Ian 2017, 13:27

dragosbmb scrie:
1.Aveti idee de unde pot sa iau si eu o bara din plastic ca cea din imagine? La un pret accesibil si de preferat din Romania?

In poza atasata este prelungire de Leon 1M model cupra. cod 1ML 805 903.
costa ~185lei la oricare reprezentanta seat

dragosbmb scrie:
2. Este legal sa ai folie galbena pe proiectoare?

Da, intrucat nu este considerata modificare a instalatiei electrice. dealtfel sunt modele auto care erau dotate din fabrica
cu proiectoare (sticla) de culoare galbena. sunt si mai eficiente pe timp de ceata (practic scopul pt care au fost instalate pe masina)
 
dragosbmb
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 24 Ian 2017, 14:33
Localitate: Slatina

Re: Bumper lip Ibiza + proiectoare galbene!

26 Ian 2017, 15:02

RD-Woo scrie:
dragosbmb scrie:
1.Aveti idee de unde pot sa iau si eu o bara din plastic ca cea din imagine? La un pret accesibil si de preferat din Romania?

In poza atasata este prelungire de Leon 1M model cupra. cod 1ML 805 903.
costa ~185lei la oricare reprezentanta seat

dragosbmb scrie:
2. Este legal sa ai folie galbena pe proiectoare?

Da, intrucat nu este considerata modificare a instalatiei electrice. dealtfel sunt modele auto care erau dotate din fabrica
cu proiectoare (sticla) de culoare galbena. sunt si mai eficiente pe timp de ceata (practic scopul pt care au fost instalate pe masina)



Iti multumesc frumos pentru raspuns.

Mai am inca o intrebare, pot aplica folie fumurie pe faruri?
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Bumper lip Ibiza + proiectoare galbene!

26 Ian 2017, 15:47

"Da, intrucat nu este considerata modificare a instalatiei electrice. dealtfel sunt modele auto care erau dotate din fabrica "

La faruri nu se aplica fraza de mai sus. Poti pune doar folie transparenta 100%, de protectie.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori