Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
cry_wum
Mesaje: 898
Membru din: 24 Sep 2008, 20:08
Localitate: Bucuresti (Tei) / Buzau

25 Sep 2008, 09:59

"culmea e ca la mine nu merg.nu-mi pliaza oglinzile,nu deschide/inchide geamurile.
sa fie o setare de undeva?
mentionez ca e model stylence 06
astept sa ma ajute careva cu o sugestie"


e posibil sa nu ai acel modul (2/4 geamuri) pentru actionare simultana. ca sa verifici, deschide geamurile toate, coboara din masina, si incearca sa o incui cu cheia,nu cu butonul de telecomanda. cand bagi cheia in usa, tine-o in pozitia "inchis" cateva secunde. ar trb ca in max 5 secunde sa ti se ridice toate geamurile. daca nu o fac, inseamna ca nu ai acel modul si de aia nu merge. daca vrei sa il instalezi am vazut ceva pe un site www.datasilvergrup.ro, costa chiar putin. ;) succes
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

25 Sep 2008, 10:12

alteacupra scrie:
Nu-ti trebuie cheie briceag pt. aceasta functie (Comfort System),nici eu nu am avut la ultima masina a mea (Toledo) si tot au functionat gemurile si trapa;mai mult ca sigur ca nu este activata din computerul de bord iar lucrul asta il poti face foarte usor la orice dealer sau la cineva care are hardul si softul necesar.Nici la masina actuala (Altea) nu mi-a fuctionat din fabrica (si am cheie briceag) m-am intors frumos la dealer sa-mi activeze functia,in cateva secunde a functionat totul perfect.

PS:Am mai auzit de cazuri extreme in care desi era activata aceasta functie tot nu mergea din butoanele cheii din cauza ca anumite computere de bord nu au aceasta functie.


uite ce era pe paina anterioara!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
badganaflee
V.I.P.
Mesaje: 3417
Membru din: 19 Oct 2008, 16:54
Localitate: TM
Contact:

03 Noi 2008, 10:41

incearca smecheria asta : baga cheia in portiera soferului ,tii dreapta vreo 5 sec. si daca nici asa nu merge e clar nu ai confort pe masina
( adica oglinzi care se plieaza si geamuri care urca/coboara din cheie sau buton) , incearca :wink:
FR
 
geaba
Mesaje: 7
Membru din: 25 Ian 2014, 14:34
Localitate: Oradea

Re: Butoanele de pe cheie

25 Ian 2014, 21:07

Oglinzile mele nu se pliaza deloc. Poate doar daca dau cu piciorul in ele si le rup:)
Seat Leon 1.6 TDI FL 2011 rosuuuuuuuuuuuuuu
 
edu97201
Mesaje: 14
Membru din: 24 Feb 2015, 18:41

Re: Butoanele de pe cheie

24 Feb 2015, 18:50

Sal
Masina trebuie sa fie echipată cu alarmă pentru a plia oglinzile din cate stiu eu

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator