Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
trd002200
Mesaje: 28
Membru din: 27 Sep 2016, 12:38
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Manual Leon 2008 romana

25 Oct 2016, 16:01

Asta da, e ce trebuie. Daca va disparea de acolo sau cineva nu vrea sa-si faca cont din motive serioase ( :lol: ), eu il voi pastra peste tot si daca mai aveti nevoie, PM me cu un email si vi-l dau prin wetransfer pe loc.

Mai trebuie sa gasim unu bun de service :D
 
Paulorossi
Mesaje: 16
Membru din: 18 Aug 2016, 10:51

Re: Manual Leon 2008 romana

29 Mar 2018, 08:08

Salut prieteni.
Incerc sa schimb plansa de bord pt al meu seat 1p din 2008 implicat intr-un mic accident cu avarii minore dar a carui sistem de siguranta,ma refer la airbaguri frontale,centuri,a fost declansat.
Asadar am cumparat o plansa bord originala si airbagurile aferente si incerc sa colectez informatii vizavi de demontat/montatul plansei de bord.
Am chestionat baietii de la service daca ei au mai facut operatiunea asta.Se pare ca nu prea au idee ce si cum,asadar ramane in grija subsemnatului.
Am adunat cateva informatii de pe cateva tutoriale,ma refer aici la o mica parte din operatiune,mai exact demontatul consolei centrale( plansei cu radio,panoul de climatizare,ceasuri bord),switch lumini,operatii care le-am mai facut si cand am schimbat buzzerul din instrumentele de bord.
Nu am gasit insa alte tutoriale mai avansate prin care se detaliaza in continuare cum se face demontarea plansei.
Asadar daca exista un manual de service in orice limba pt seat leon 1p car sa evidentieze pasii de urmat,va rog sa-mi trimiteti un link.
Deasemenea orice link cu alte tutoriale sau poze,orice informatie mi-ar fi de ajutor.
MULTUMESC ANTICIPAT !
 
Rus Sorin
Mesaje: 3
Membru din: 21 Noi 2019, 15:47

Re: Manual Leon 2008 romana

21 Noi 2019, 16:16

Buna ziua. Sunt nou, nu cunosc inca sistemul si regulile conversatiei. M-ar interesa un manual de utilizare in limba romana pentru un Seat Altea an 2006. Multumesc !
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Manual Leon 2008 romana

22 Noi 2019, 13:37

Cred ca e pe scribd.com, l-am incarcat eu odata..
Cauta acolo
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori