Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Zetec Galati

15 Feb 2011, 19:03

m-am scumpit la taratze:
ca sa nu mai merg la revizia de 45.000 la Ena Service (intrucat imi expirase garantia) m-am dus la pomu'laudat Zetec Galati.
am platit pentru revizia propriu zisa (filtre aer, polen, benzina,ulei + ulei - fara schimb de placute, inca) 360 lei.
intrucat mai aveam un sunet suspect (la directie - credeam eu), dupa ce a ascultat sunetul, mecanicul a propus - flanse si amortizoare - total 360 lei (cu tot cu manopera) Dar am asteptat 1 ora si jumate sa vina acele flanse cu amortizoare cu tot ca nu le aveau la service.
apoi....invartind volanul, au disparut sunetele suspecte...in schimb se simte o vaga vibratie...Mecanicul zice : de la servo, se regleaza in timp... NU-i problema.
iar dupa ce am plecat, am sesizat ca frana, parca nu mai era chiar atat de prompta. pentru aceeasi eficienta de franare, trebuia calcata mai zdravan pedala.

parca ma vad la ena, la service post service. :cry
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
Mario25gl
Blue-bitza
Mesaje: 459
Membru din: 01 Sep 2009, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Zetec Galati

15 Feb 2011, 20:06

Nici cu Ena nu imi e rusine, dar decat sa merg la ghici, la un service de doi lei, tot reprezentanta ofera increderea. Ai schimbat ceva la ea pe criza asta :tongue , dupa ce imi revin cu banii ma duc sa schimb rulmentii pe spate ca imi scartie roata cand plec de pe loc.
Seat Ibiza 2006, GL-85-DVD
Imagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Zetec Galati

15 Feb 2011, 20:26

Ai garantie la lucrare, poti sa te duci si sa ceri testarea franei pe standul de frane, daca nu au poti sa te duci la un stand de itp si sa le duci factura...
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Zetec Galati

16 Feb 2011, 15:40

se pare ca franele s-au...lasat....am prins o portiune cu gheata, iar abs-ul a reactionat prompt...astept sa vad servo-respectiv cum se manifesta in timp.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori