Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
cowboy
Subiect Autor
Mesaje: 284
Membru din: 03 Sep 2010, 11:01
Localitate: Bucuresti

QUICK AUTO SERVICE Bucuresti

30 Ian 2011, 11:27

E un service micut situat pe Str. Maica Domnului pe langa OMV Lizeanu, care include si vulcanizare. Micut dar inimos. Patronul, din cate am discutat cu el, e un tip cu state vechi pe forumuri si stie excat cam ce si cum trebuie sa faca pt a-si multumi clientii. Aduc orice fel de piesa pe comanda foarte rapid (de cele mai multe ori de pe o zi pe alta) la preturi foarte bune.
Eu locuind in zona, am zis sa incerc. Si am fost multumit de fiecare data. Am avut o problema cu aeroterma la Skoda si service-ul Skoda mi-a dat-o ca fiind varza si necesitare de inlocuire la pretul de 1.000 ron + manopera. M-am dus la Quick si mi-au remediat-o pe cea veche cu doar 200 ron si acum merge din nou ca noua! Am fost apoi cu Megane-ul sotiei la revizia de 45.000km. Mi-au fost aratate intai toate variantele de filtre si uleiuri care mi se pot pune pe masina si impreuna am ales cel mai bun raport calitate-pret. Mi-a placut cu au preturi foarte bune pt marci consacrate. Am mers pe varianta de ulei MOTUL si filtre Mahle + Kolbenschmidt si toata operatiunea cu absolut toate filtrele schimbate m-a costat cam 500 ron. Cam acelasi pret l-am platit si pt o revizie facuta pt Seat in aceleasi conditii.
Tot acolo mi-am echilibrat si rotile foarte ok; au aparat nou bine calibrat.
Am mai avut o problema la Seat cand imi tremura in accelerare si in service-ul Seat mi s-a spus ca nu are nimic...ca "asa face dieselul". N-a fost asa pt ca la Quick mi-au gasit bieleta antirasturnare cu probleme si dupa ce mi-au schimbat-o..s-au dus si trepidatiile. Ceva similar am patit si cu Megane-ul (aveam o vibratie ciudata la relanty). Am fost initial cu ea intr-un service Renault, mi s-a spus ca de vina este tamponul hidroleastic (10 mil + manopera fiind costul). La banii astia.. am zis sa incerc si la service-ul din cartier. Acolo mi s-a spus ca este o mica problema in relanty la unul din injectoare si ca necesita un mic tratament pt ungere. Am facut asta si in 1 sapt mi-a disparut trepidatia...
Daca mai sunt colegi care cunosc service-ul asteptam si alte opinii. Deocamdata eu sunt multumit.
Seat Leon 5F ST FR 184CP DSG6
Seat Arona FR 1.0TSI DSG7
Seat Leon 1P 1.9TDI
 
nmihai67
Michel-Angelo
Mesaje: 1568
Membru din: 27 Sep 2008, 18:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: QUICK AUTO SERVICE Bucuresti

03 Feb 2011, 03:58

Da suna frumos, dar daca patronul stie cum sa-i multumeasca pe cei "carcotasi" de pe forumuri, atunci de ce nu face o mica prezentare cu niste oferte frumoase>>> sa contacteze un moderator pentru indrumari.
Astept , mai ales ca par foarte isteti :)
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002
 
Avatar utilizator
cowboy
Subiect Autor
Mesaje: 284
Membru din: 03 Sep 2010, 11:01
Localitate: Bucuresti

Re: QUICK AUTO SERVICE Bucuresti

03 Feb 2011, 09:56

Cand mai ajung pe la ei o sa-i propun. Poate intra sa-si faca o prezentare.
Seat Leon 5F ST FR 184CP DSG6
Seat Arona FR 1.0TSI DSG7
Seat Leon 1P 1.9TDI

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori