Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
rzvn_serban
Subiect Autor
Mesaje: 43
Membru din: 08 Apr 2010, 08:10
Localitate: Otopeni - Ilfov
Contact:

service Bucuresti - Ilfov - Prahova?

13 Apr 2010, 15:18

incerc sa gasesc un service serios ! sunt in Otopeni dar ma deplasez la nevoie numai sa nu mai fiu FURAT si MINTIT! m-am saturat de porsche vest si de midocar( am si-un vw). pt VW ma duc la Buzau, pentru Seat inca nu stiu incotro sa o mai iau.

Problema : bara fata lovita in bordura! mers la PV schimbat bara (masina garantie + casco) insa sub bara acum am vazut niste bucati de cauciuc+plastic negru atarnand. Este adevarat ca a trecut ceva vreme de cand s-a intamplat asta si pot starni zambete ironice, este doar neglijenta si increderea intr-un service din al caror sistem facea parte si sotia mea ( ea lucra la Midocar) iar serviceul in discutie este PV. I-au spus ca pe acolo se pune un carlig si se tracteaza masina! insa pe dedesubt au lasat o mare gaura neagra...cu bucati de cauciuc atarnand ( vezi poze) ! ....in fine! ma voi duce probabil sa comand piese si sincer mi-as schimba-o singur ca de VW ma ocup dar ...nu prea stiu cum si unde. Exista vre-un service serios....care este recomandat de cineva? Eventual vre-un soft disponibil pe net in care sa se vada cum se desfac anumite parti ale masinii?

Recunosc ca in principal este greseala mea ca nu am fost acolo sa verific piulita cu piulita si-am fost un idiot trimitandu-mi sotia la dealerul si importatorul porsche vest cu o masina avand casco+ constatare + garantie si nu m-am asteptat sa fiu furat! asta e, am fost un idiot si-o recunosc, de acum in colo ii voi trata ca pe hoti inca de la "buna ziua!" , dar macar recomandati-mi ori un service bun , ori de unde sa fac rost de un soft in care sa vad cum se desface masina si-o fac eu dupa ce cumpar piesa.
Multumesc!


Imagine

Imagine

Imagine
 
Avatar utilizator
LTZ
Mesaje: 221
Membru din: 25 Dec 2009, 13:30
Localitate: Bucuresti

Re: service Bucuresti - Ilfov - Prahova?

13 Apr 2010, 22:39

softu de care spui tu, cred ca se numeste ETKA si este pt toate masinile din grupul wag, il poti gasi pe net, mai greu dar...
 
rzvn_serban
Subiect Autor
Mesaje: 43
Membru din: 08 Apr 2010, 08:10
Localitate: Otopeni - Ilfov
Contact:

Re: service Bucuresti - Ilfov - Prahova?

27 Iul 2010, 13:18

multumesc!
LTZ scrie:
softu de care spui tu, cred ca se numeste ETKA si este pt toate masinile din grupul wag, il poti gasi pe net, mai greu dar...
Seat Leon 1M 1.9 Tdi 2006 Spirit Emocion
IF 31 LEO
 
rzvn_serban
Subiect Autor
Mesaje: 43
Membru din: 08 Apr 2010, 08:10
Localitate: Otopeni - Ilfov
Contact:

Re: service Bucuresti - Ilfov - Prahova?

27 Iul 2010, 13:20

rezolvat
rzvn_serban scrie:
multumesc!
LTZ scrie:
softu de care spui tu, cred ca se numeste ETKA si este pt toate masinile din grupul wag, il poti gasi pe net, mai greu dar...
Seat Leon 1M 1.9 Tdi 2006 Spirit Emocion
IF 31 LEO
 
rzvn_serban
Subiect Autor
Mesaje: 43
Membru din: 08 Apr 2010, 08:10
Localitate: Otopeni - Ilfov
Contact:

Re: service Bucuresti - Ilfov - Prahova?

27 Iul 2010, 13:58

cum inchid topicul asta ? sau sterg?
rzvn_serban scrie:
rezolvat
rzvn_serban scrie:
multumesc!
LTZ scrie:
softu de care spui tu, cred ca se numeste ETKA si este pt toate masinile din grupul wag, il poti gasi pe net, mai greu dar...
Seat Leon 1M 1.9 Tdi 2006 Spirit Emocion
IF 31 LEO

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori